Leroy Merlin będzie otwarty w niedzielę! Kolejna sieć omija zakaz handlu

i

Autor: Unsplash - Bianca Lucas Leroy Merlin będzie otwarty w niedzielę! Kolejna sieć omija zakaz handlu

TEN SKLEP BUDOWLANY będzie otwarty w niedzielę! Kolejna sieć omija zakaz handlu

2021-10-16 13:00

Wszystko wskazuje na to, że kolejna sieć sklepów ominie zakaz handlu w niedziele i będzie czynna przez siedem dni w tygodniu. Tym razem jednak nie chodzi o sklep spożywczy, a budowlano-dekoracyjny. Na taki krok zdecydowała się, według nieoficjalnych informacji redakcji dlahandlu.pl, sieć Leroy Merlin.

Leroy Merlin będzie otwarty w niedzielę! Kolejna sieć omija zakaz handlu

Obecnie w większości supermarketów, między innymi w Lidlu, Biedronce, Kauflandzie czy Auchan, bez problemu możemy zrobić zakupy w niedziele niehandlowe. Sieci te postanowiły bowiem wykorzystać lukę w przepisach i stać się placówką pocztową. Jak dowiedziała się nieoficjalnie redakcja dlahandlu.pl, do ich grona prawdopodobnie dołączy także sklep budowlano-dekoracyjny - Leroy Merlin. Podobnie jak w sieciach sklepów spożywczych, oprócz standardowych zakupów, klienci będą mogli odbierać tam przesyłki. - Pierwszą niedzielą, od której mają być czynne placówki Leroy Merlin jest prawdopodobnie 24 października. Z naszych informacji wynika, że sieć ma już podpisaną umowę z firmą kurierską - czytamy na stronie dlahandlu.pl.

Zakupy w niedziele objęte zakazem handlu mogą jednak niebawem się skończyć. Dlaczego? Sejm zajął się we wrześniu uszczelnieniem zakazu handlu. Zgodnie z ustawą w niedziele będą mogły funkcjonować jedynie te placówki, które wykażą, że zajmują się przede wszystkim usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.10.2021

W tych sklepach zrobisz zakupy w KAŻDĄ niedzielę

Źródło: POPULARNY SKLEP BUDOWLANY będzie otwarty w niedzielę! Kolejna sieć omija zakaz handlu