WOŚP

i

Autor: AKPA

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Serduszko WOŚP 2024 - kiedy, jak i gdzie kupić? Ile kosztuje serduszko Wielkiej Orkiestry?

2024-01-28 9:36

Letnia zadyma w środku zimy. Tak o 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówi każdy Polak. Jedną z rzeczy, którą co roku można wylicytować jest Złote Serduszko. Ile kosztuje? Jaka jest obecna kwota zaproponowana przez firmy licytujące? To żadna tajemnica!

Złote serduszka WOŚP to pojawiająca się podczas każdego finału licytacja dla najbardziej hojnych darczyńców. Gdzie je kupić? Ile kosztuje serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Każdy finał akcji jest wyjątkowy i niesie dobro. Mowa o fundacji Jurka Owsiaka, z którą od lat pomaga chorym i potrzebującym. Za zebrane pieniądze fundacja zakupuje potrzebne sprzęty specjalistyczne do szpitali, które następnie służą małym i dużym pacjentom. W 2024 roku jesteśmy świadkami kolejnego, w sumie już 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko odbędzie się w niedzielę 28 stycznia, a na ulice wyjdą wolontariusze z kolorowymi puszkami i czerwonymi serduszkami, by zbierać datki na cel jakim są płuca po pandemii. WOŚP można wspomóc także w inny sposób - wysyłając SMS, robiąc przelew lub licytując wystawione na aukcje przedmioty. Jedną z nich jest licytacja złotego serduszka.

PODSUMOWANIE ROKU 2023 | Maks on air

Złote Serduszka WOŚP 2024 - gdzie i jak licytować?

Czym jest Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców? To jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP! Co roku na licytacje wystawianych jest 100 Złotych Serduszek i 100 sztuk Złotych Kart telefonicznych, które powstały po to, by uhonorować najbardziej hojne osoby i instytucje, które angażują się w pomoc i wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Złote Serduszka to niewielkie przypinki, ale niezwykle wielkiej wagi i podczas finału akcji może licytować je każda osoba fizyczna, firma lub osoba prawna. Aby dołączyć do akcji, należy wejść na stronę internetową licytacja.wosp.org.pl i wysłać zgłoszenie. Czas ich nadsyłania kończy się w dniu 32. finału WOŚP, czyli w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Minimalna kwota licytacji dla serduszek wynosi 2 000 PLN.

Z ważnych informacji zamieszczonych na stronie wynika także, że próg kwotowy, który wymaga zweryfikowania użytkownika to dla Złotych Serduszek 15 000 PLN. Do udziału w Finałowej Licytacji będzie zaproszonych trzech uczestników, którzy w licytacji zajmą pierwsze trzy miejsca pod względem wysokości zgłoszonych w darze wpłat. Jaka jest aktualna cena Złotego Serduszka? Kwota jest aktualizowana i pojawia się na stronie licytacje.wosp.org.pl. Na dzień 28.01.2024 (rano) wygląda to następująco (podajemy trzy pierwsze miejsca):

  • Bio-Gen Łódź - 255 555 PLN
  • To Serce jest nasze, a nasze bije w Poznaniu:-) - 244 222 PLN
  • KLIMAS Wkręt-Met - 222 111 PLN

Finałowa Licytacja Wpłat Najbardziej Hojnych Darczyńców, będzie transmitowana na żywo w studio telewizyjnym w dniu finału, czyli 28 stycznia. Poprowadzi ją oczywiście Jurek Owsiak.