Rusza 70. Turniej Czterech Skoczni. Kto reprezentuje Polskę?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rusza 70. Turniej Czterech Skoczni. Kto reprezentuje Polskę?

Rusza 70. Turniej Czterech Skoczni. Kto reprezentuje Polskę?

2021-12-28 17:19

Rusza jubileuszowa edycja Turnieju Czterech Skoczni. Austriacko-niemieckie zawody rozpoczną się od wtorkowych kwalifikacji w Oberstdorfie. W ostatnich latach turniej bywał wręcz zdominowany przez Polaków. Jak będzie w tym roku?

W ostatnich latach turniej bywał wręcz zdominowany przez Polaków, jednak tym razem, jak mówi Przemysław Ofiara, szef sportu w Super Expressie, możemy liczyć wyłącznie na Kamila Stocha, zajmującego 11. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. - Kamil Stoch uwielbia Turniej Czterech Skoczni, Kamil Stoch trzy razy wygrywał ten turniej, właśnie rusza po czwarty skalp, ale nie jest to ta sama forma, co przed rokiem, gdy w fantastycznym stylu Kamil Turniej Czterech Skoczni wygrywał - tłumaczy.

Czytaj także: Turniej Czterech Skoczni 2021/2022. Gdzie i kiedy oglądać występy Polaków? [DATA, GODZINA]

Podobnie wygląda sytuacja z pozostałymi zawodnikami. - Szczególnie np. u Dawida Kubackiego, który totalnie zatracił swoją formę i stał się z zawodnika z czołówki, w krótkim czasie, przeciętniakiem - dodaje Ofiara.

Obecny sezon jest bardzo wyrównany, ale można wskazać kilku faworytów. - Ryōyū Kobayashi, czyli rewelacyjny Japończyk, któremu brakowało szczęścia w tej pierwszej fazie sezonu. Drugi z tych zawodników to jest Karl Geiger, który od początku sezonu ma petardę w nogach - podsumowuje Ofiara.

Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników. Oprócz Stocha i Kubackiego, wybrańcami trenera Michala Dolezala są: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych
Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia
Źródło: Rusza 70. Turniej Czterech Skoczni. Kto reprezentuje Polskę?