Rowek na spodzie kubka ma ukrytą funkcję! Do czego służy?

i

Autor: Unsplash

Rowek na spodzie kubka ma ukrytą funkcję! Do czego służy?

2022-01-12 12:17

Rowek na spodzie kubka ma ukrytą funkcję. Nie bez powodu znalazł się właśnie w tym miejscu! Do czego służy? Można znaleźć wiele teorii na ten temat, ale tylko jedna jest prawdziwa. O tym, czy faktycznie działa i czy jest praktyczna mogą przekonać się osoby, które w kubki zaopatrywały się w sklepie Ikea.

Jeżeli swoją kuchnię wyposażaliście w sklepie Ikea to z pewnością macie chociaż jeden kubek, który na swoim dnie ma tajemniczy rowek. Posiadacze takich naczyń stworzyli już wiele teorii na temat rowka i tego do czego on służy. Niektórzy sądzą, że znalazł się na spodzie ponieważ poprawia to przyczepność kubka do stołu. Inni zaś sądzą, że dzięki niemu herbata, albo kawa dłużej pozostanie ciepła. Są też tacy, którzy są przekonani, że rowek to efekt oszczędności producenta… Niestety wszystkie te teorie są fałszywe, a producenci kubków z Ikea nie są oszustami. Wręcz przeciwnie! Myślą o przyszłych użytkownikach ich naczyń! Prawdziwa ukryta funkcja rowka jest tylko jedna! Jaka?

CZYTAJ TAKŻE: Jak prawidłowo obierać banany? Całe życie ROBISZ TO ŹLE!

Rowek na spodzie kubka ma ukrytą funkcję!

Trzeba przyznać, że Szwedzi myślą o najmniejszych szczegółach. Ukryta funkcja rowka dotyczy mycia w zmywarce! Wkładając kubek do zmywarki zazwyczaj odwracamy go do góry dnem. Podczas mycia rowek odprowadza wodę, która może nagromadzić się na jego dnie. To ułatwia suszenie, przez to my możemy cieszyć się czystymi i suchymi naczyniami! Co więcej, dzięki rowkowi na spodzie kubka nie zasycha detergent i nie tworzą się plamy, które później trzeba dodatkowo szorować.

Podwyżki gazu o 700%
Źródło: Rowek na spodzie kubka ma ukrytą funkcję! Do czego służy?