dziecko, kawa

i

Autor: canva

IMIONA DZIECI

Rodzice chcą nazywać dzieci jak popularna kawa. To imię stwarza jednak problemy

2024-07-09 14:17

Imię jak kawa? Rodzice niektórych dzieci mają wyobraźnię! Okazuje się, że w 2023 roku ogromną popularność zyskało imię dla dziewczynki, które kojarzy się z popularną kawą. Niestety imię to stwarza problemy i nie jest akceptowane przez pracowników urzędu stanu cywilnego.

Imię jak kawa stwarza problemy w Polsce! Jaki jest powód? Dlaczego pracownicy urzędu stanu cywilnego, nie akceptują takiego wyboru rodziców? Imię to wizytówka każdego człowieka, która jest z nim do końca życia. Każdy człowiek imieniem posługuje się wszędzie już od najmłodszych lat i to właśnie z nim jest najbardziej kojarzony. Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców i zawsze podczas wyboru, mają ciężki orzech do zgryzienia. Popularne, starodawne, nowoczesne lub nietypowe imiona - coraz częściej cieszą się popularnością w naszym kraju, ponieważ bardzo wyróżniają dziecko na tle innych pociech o tradycyjnych imionach. Teraz okazuje się, że rodzicom coraz częściej przypada do gustu imię, które brzmi jak popularna kawa! Niestety imię to jest bardzo problematyczne, a pracownicy urzędu stanu cywilnego nie patrzą na taki wybór przychylnym okiem.

Margaret i Doda w girlsbandzie? Wredne Cip*nie mogą podbić rynek!

Imię żeńskie jak popularna kawa

Rodzice coraz częściej stawiają na imię dla swojego dziecka, które brzmi jak popularna kawa zbożowa. Mowa o imieniu damskim Inka, na które w ostatnim czasie nie zgadzają się pracownicy urzędu stanu cywilnego. Dlaczego? Jaki jest powód? Rada Języka Polskiego zabrała głos w tej sprawie, po tym jak przyszły ojciec zwrócił się do nich z prośbą o opinię dotyczącą imienia Inka:

- Tymczasem, według wszelkich znanych nam informacji, Inka funkcjonuje już jako samodzielne imię. Jak pokazują dane Ministerstwa Cyfryzacji, imię Inka (dokładnie w tej formie) zostało nadane blisko 80 razy w 2019 roku i ponad 80 razy w latach ubiegłych. Łącznie w Polsce jest prawie 700 osób noszących to imię. Ponadto Inka figuruje również jako imię żeńskie w Słowniku Języka Polskiego PWN - czytamy na stronie RJP.

Odpowiedzi na pytanie dotyczące imienia Inka, udzieliła dr hab. Katarzyna Kłosińska, prof. UW:

- Inka to forma powstała jako zdrobnienie imienia „Inez”, jednak, jak można sądzić, współcześnie jest używana także jako imię samodzielne. Może to dla urzędu stanu cywilnego stanowić przesłankę za wpisaniem jej do akt stanu cywilnego.

Zgodnie z polskim prawem, rodzice mogą nazwać dzieci jedynie pełnymi imionami, a nie zdrobnieniami. Dodatkowo imię nie może być nieprzyzwoite, krzywdzące, ani ośmieszające. A Ty chciałbyś nazwać swoje dziecko Inka?

Sonda
Czy nazwałbyś swoje dziecko Inka?
Listen on Spreaker.