Rejestrowanie samochodu - ZMIANY ułatwią sprawę kupującym

i

Autor: Olgierd Rudak flickr.com samochód

Rejestrowanie samochodu - ZMIANY ułatwią sprawę kupującym

2021-04-15 15:40

Już od 4 czerwca obowiązywać będą zmiany w rejestrowaniu aut. Rozporządzenie w tej sprawie przygotowało Ministerstwo Infrastruktury. Z nowych przepisów ucieszą się szczególnie ci, którzy planują kupić nowe auto. Co się zmieni? Dowiecie się tego z naszego artykułu

Rejestrowanie samochodu - zmiany w dotyczących tego przepisach zaczną obowiązywać już 4 czerwca. Ministerstwo Infrastruktury przygotowało rozporządzenie wprowadzające nowe regulacje w kwestii rejestrowania samochodu. Skorzystają na tym przede wszystkim kierowcy kupujący nowe samochody w salonach. Do tej pory po nabyciu pojazdu trzeba się było udać do urzędu, gdzie samochód mógł być zarejestrowany. Teraz cały proces znacznie się skróci. Nowe przepisy pozwalają bowiem, by auto zarejestrował za nas dealer samochodów. Po stronie klienta będzie leżało tylko upoważnienie salonu do przeprowadzenia procedury. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Warto się tego dowiedzieć.

Jechał rozbitym renault ekspresówką

Rejestrowanie samochodu przez salon

Od 4 czerwca dealerzy samochodów będą migli korzystać ze specjalnej aplikacji. Za jej pomocą sprzedawca będzie mógł przesłać do urzędu wniosek o rejestrację wraz niezbędnymi danymi na temat pojazdu i właściciela. Ta sama procedura będzie dotyczyła uzyskiwania zindywidualizowanych lub krótszych tablic rejestracyjnych. Dokumenty i tablice sprzedawca obierze w urzędzie lub w specjalnej przesyłce.

W nowych przepisach nie przewidziano tej formy rejestrowania pojazdów dla firm oferujących leasing czy wynajem długoterminowy, jednak rozmowy z Polskim Związkiem Wynajmu i Leasingu Pojazdów już trwają. To istotna kwestia, gdyż ponad 50% nowych aut kupowanych jest w ramach leasingu lub wynajmu długoterminowego.

Źródło: Rejestrowanie samochodu - ZMIANY ułatwią sprawę kupującym