burza

i

Autor: canva

gdzie jest burza

Radar burz online na żywo. Gdzie jest teraz burza? Mapa pogodowa lato 2024

2024-07-12 8:30

Sezon na intensywne burze, którym towarzyszą nie tylko pioruny, ale także wiatr i opady deszczu, przypada od początku kwietnia i trwa do końca września. Gdzie sprawdzić czy burza zbliża się do naszej miejscowości? Bez problemu możesz śledzić sytuację pogodową w internecie na żywo za pośrednictwem specjalnego radaru burz.

Gdzie jest burza w Polsce? To pytanie pojawia się zawsze, gdy na niebie zauważyć można ciemne chmury, które zwiastują zmianę pogody. Jak dobrze wiemy, burze to gwałtowne zjawiska atmosferyczne charakteryzujące się obecnością piorunów, grzmotów, silnych wiatrów oraz intensywnych opadów deszczu lub nawet gradu, który potrafi przynieść szkody. Co ciekawe, burze powstają w wyniku gwałtownych ruchów powietrza w atmosferze, które prowadzą do tworzenia się chmur burzowych, znanych jako cumulonimbusy. W jednych zjawisko wzbudza ogromny zachwyt, a u innych wywołuje napady paniki i lęk. Wszystko oczywiście przez charakterystyczny dla burz efekt dźwiękowy i świetlny, czyli wyładowania elektryczne w atmosferze.

To najdłuższe filmy na świecie! Obejrzysz je wszystkie? | To Się Kręci

Radar burz Polska na żywo w internecie

Gdzie jest teraz burza? Jeśli chcesz zlokalizować zjawisko meteorologiczne możesz nie tylko obserwować niebo i oglądać prognozy pogody w telewizji, czy internecie. Możesz także skorzystać z mapy burzowej lub radaru burzowego. Gdzie sprawdzić opady deszczu i burze w sieci? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nie trzeba być specjalistą, aby sprawdzić gdzie jest burza. Wystarczy skorzystać z radaru, który na żywo lub z kilkuminutowym opóźnieniem pokazuje, gdzie aktualnie występują wyładowania elektryczne. W tym celu wystarczy skorzystać z jednej ze stron:

  • skyradar.pl

  • burze.dzis.net

  • radarburz.pl

Rzetelnym źródłem jeśli chodzi o burze i ulewy jest także profil na Facebooku - Łowcy Burz. To właśnie w tym miejscu zawsze na bieżąco publikowane są najświeższe informacje dotyczące burz w kraju i nie tylko. Łowcy burz ostrzegają przed warunkami pogodowymi i pokazują jakie szkody wyrządził grad i potężne ulewy.

Sonda
Boisz się burzy?