TikTok

i

Autor: pixabay.com

Przez TikToka straciła pracę - co się stało? Na to trzeba uważać w mediach społecznościowych!

2022-07-26 11:41

To wydarzyło się naprawdę, a do tego w Polsce! Młoda kobieta straciła pracę przez TikToka. Wystarczył jeden filmik, który przekreślił jej karierę u pracodawcy, u którego była zatrudniona. Co się stało? O tym jest naprawdę głośno! Sprawdź czego nie robić w mediach społecznościowych, by nie stracić pracy.

Media społecznościowe to nie tylko odskocznia od codzienności, ale także nieodłączny element życia niejednej młodej osoby. To panujące trendy, pokazywanie swojego życia, a także sprawdzanie co słychać u znajomych i u wielkich gwiazd. Nie można zapomnieć o zarobkach, które w mediach społecznościowych u znanych i lubianych influencerów są naprawdę szokujące! Do najpopularniejszych aplikacji należą zdecydowanie: Facebook, Instagram i TikTok, który od dwóch lat wyprzedził wszystkich! Jego fenomen polega na możliwości publikowania krótkich materiałów wideo, do których przypisuje się konkretną muzykę. Dziś oprócz tanecznych wyzwań, możemy znaleźć też pełno inspiracji modowych czy też kulinarnych, a także dostarczyć sobie sporej dawki pozytywnego humoru!

ZOBACZ TAKŻE: Jak będzie wyglądało twoje życie za 10 lat? Rozwiąż QUIZ i sprawdź swoją przyszłość!

Szybkie Pytania Kamil Bednarek

Straciła pracę przez TikToka

To nie jest żart! Młoda dziewczyna z Polski została wyrzucona z pracy właśnie przez TikToka. Popularna tiktokerka o nicku @zajebistadziewczyna.xyz wrzuciła do aplikacji filmik opatrzony popularnym dźwiękiem "człowieku, błagam Cię, ja w d*pie to mam" podpisując nagranie:

POV: Gdy szefowa prosi cię, żebyś przyszła do roboty w dzień, w którym masz wolne, bo nie mają smaków do sprzedaży

Nagranie tiktokerki szybko obiegło internet i wygenerowało na samym TikToku ponad 1,5 mln odsłon! Jak się szybko okazało, filmik sprawił że młoda dziewczyna została pozbawiona pracy o czym opowiedziała na kolejnym nagraniu.

Czego nie robić w mediach społecznościowych?

W internecie nigdy nic nie ginie, dlatego należy uważać co się publikuje. Czego nie robić w mediach społecznościowych, by nie ściągnąć na siebie kłopotów? Najważniejsze jest to, aby nie publikować w sieci za dużo prywatnych treści i zdjęć, które mogą zostać wykorzystane przez oszustów. Mowa tutaj o adresie zamieszkania czy też numerze telefonu. Nie należy również chwalić się drogimi rzeczami, gdyż to również skłania oszustów do popełnienia karalnego czynu. W sieci należy uważać także na komentarze. Nie hejtujemy i nie obrażamy innych, ponieważ może być to bardzo krzywdzące dla innej osoby. Finalnie taka sprawa ma prawo znaleźć się również w sądzie.

Instagram, YouTube czy TikTok? Gdzie zrobiłabyś karierę?

Pytanie 1 z 8
Co najbardziej lubisz robić?
Listen to "Fenomen Tik Toka" on Spreaker.