szkoła

i

Autor: canva

Dni wolne

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2024. Ile jest wolnego w szkole na święta w marcu?

2024-03-28 10:10

Uczniowie uwielbiają wolne, a najbliższa okazja do odpoczynku to wiosenna przerwa świąteczna. Młodzież, jak i studentów kilka dni wolnego. Kiedy i ile wolnego jest na Wielkanoc 2024? Sprawdźcie ile dni wolnych mają uczniowie, studenci, ale także dorosłe osoby pracujące.

Ile wolnego w szkole na Wielkanoc 2024? Wolne zawsze cieszy uczniów i nie ma się co dziwić. W końcu jest to czas, kiedy można się wyspać, odpocząć i nie zaprzątać sobie głowy lekcjami i nauką. Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, czyli wiosenne święta podczas których od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego, wierni uczestniczą w uroczystych mszach i liturgiach. Święta te zostały ustanowione na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, podczas których rozważa się mękę, śmierć i celebruje zmartwychwstanie. Jak święta, to oczywiście wolne od szkoły i nauki. Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna w marcu 2024? Uczniowie będą zachwyceni, ponieważ czeka na nich aż sześć dni wolnych!

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana czasu na letni 2024. Kiedy i jak przestawiamy zegarki?

Aleks Mackiewicz miał trudny czas. Wszystko przez fałszywe oskarżenia!

Wielkanoc 2024 - wolne w szkole

Ile jest wolnego na święta wielkanocne 2024? Ta informacja mocno zastanawia wszystkich uczniów. Według kalendarza dni wolnych na rok szkolny 2023/24, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają wolne od czwartku 28 marca do wtorku 2 kwietnia. Oznacza to, że zyskają aż sześć dni wolnego, a do szkoły wrócą w środę 3 kwietnia. W gorszej sytuacji są studenci, którzy będą mieć wolne dopiero w piątek lub w sobotę. Wszystko zależy od danej uczelni, dlatego warto śledzić na bieżące informacje na stronach internetowych danej placówki. Jeśli chodzi o pracowników, dniem ustawowo wolnym jest Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia.

QUIZ. Typowe teksty nauczycieli. Słyszałeś TO na pewno, wybaczamy tylko jeden błąd!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy! Dla kogo - według nauczyciela - jest dzwonek?