Premia za RZUCENIE PRACY. Pracownik dostanie SPORĄ KWOTĘ za zmianę firmy

i

Autor: Pixabay.com

Premia za RZUCENIE PRACY. Pracownik dostanie SPORĄ KWOTĘ za zmianę firmy

2021-09-28 9:43

Pandemia zmieniła nasze podejście do pracy. Sporo osób przeniosło się na pracę zdalną, inni całkowicie zmienili branżę. Okazuje się, że za zmianę racy nasz szef może nam jeszcze dopłacić! Jak to możliwe? Dowiecie się z naszego artykułu

Pracodawca ma prawo przyznać pracownikom premie za wiele rzeczy, żeby zatrzymać go w firmie. Jest też wstanie gotówką zmotywować go, do większej ilości pracy. Ale to nie wszystko! Może także i zapłacić za to, że że ten - zmieni pracę!

Premia za RZUCENIE PRACY. Pracownik dostanie SPORĄ KWOTĘ za zmianę firmy

Pracodawcy muszą więc zawalczyć o pracowników. Coraz częściej oferują premię za zmianę pracy. Jak się to odbywa? Serwis Business Insider Polska pisze, że proces jest analogiczny do sportowych transferów. Podobnie, jak zawodnik klubu piłkarskiego otrzymuje premię za zmianę barw, tak osoba zatrudniona dostaje przelew „na zachętę” za zmianę pracy. Dobrą pozycję w negocjacjach mają eksperci i osoby cenione na rynku.

Na klasycznym, czyli niesportowym rynku pracy mogli na to liczyć głównie menedżerowie wysokiego szczebla. Jak jednak donosi "Rzeczpospolita", coraz częściej mogą liczyć na to po prostu wykwalifikowani pracownicy.

"Pracodawcy są gotowi podwyższać stawki, dawać ekstrapremie, gdyż coraz częściej są w krytycznej sytuacji. Mając zobowiązania wobec klientów, nie mają pracowników do realizacji tych zamówień"

– tłumaczy w rozmowie z portalem Tomasz Dudek, dyrektor zarządzający Otto Work Force w Europie Środkowej.

W formie morsowanie
Źródło: Premia za RZUCENIE PRACY: Pracownik może dostać SPORĄ KWOTĘ za zmianę firmy