Zalany Poznań i okolice

i

Autor: czytelnicy Zalany Poznań i okolice

Poznań SPARALIŻOWANY! Wiele ulic nadal jest ZALANYCH! [WASZE ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-22 17:10

Nawałnica z burzą, która przeszła nad Poznaniem sparaliżowała miasto. Część ulic nadal jest zalana. W mieście tworzą się ogromne korki. Nasza skrzynka pęka w szwach od wiadomości od Was. Wysyłacie nam zdjęcia i filmiki, na których widać skutki ulewy. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

Tak źle w Poznaniu jeszcze nie było. Już ponad 1500 zgłoszeń otrzymali strażacy w całej Wielkopolsce! Zgłoszenia dotyczyły głównie zalań, podtopień, połamanych drzew i gałęzi. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Najgorzej sytuacja wyglądała w Poznaniu i powiecie poznańskim.

Zalanych było wiele ulic, na niektórych nadal są utrudnienia. Woda pojawiła się też w piwnicach, szpitalach oraz na parkingach podziemnych. Podtopione były między innymi parkingi w galerii King Cross Marcelin.

Tramwaje i autobusy nadal notują opóźnienia. W wielu miejscach ruch nadal jest wstrzymany. Informacja sprzed chwili - skarpa osunęła się na trasie PST. Ruch jest wstrzymany na całej trasie. Kursuje komunikacja zastępcza. Tramwaje linii numer 12, 14, 15, 16 i 92 jeżdżą do Połabskiej. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Zalana została również hala poznańskiego lotniska Ławica. Wszystkie loty odbywają się bez zmian, ale w środku trwa sprzątanie. 

Zalało również kilka szpitali w naszym regionie. Nikomu jednak nic się nie stało. Tymczasem już teraz w okolicach ulic, które były zalane znaleźć można tablice rejestracyjne, które kierowcy pogubili. Jeżeli jesteście wśród tych pechowców - wybierzcie się w okolice, w których byliście. Oczywiście jedźcie tam, gdy sytuacja już się ustabilizuje, a korki w mieście nieco się zmniejszą, bo teraz utkniecie.

Ważne informacje też dla tych, którzy planowali wybrać się dzisiaj nad Wartę na Noc Sobótkową. Dzisiaj odbędzie się tylko koncert Chóru Pogłosy i zespołu kakofoNIKT. Warsztaty i rejsy statkiem zostały przełożone na jutro. Nowy termin pokazu Teatru Ognia Nam-Tara nie jest jeszcze znany.

A jak wygląda zalany Poznań na Waszych zdjęciach? Zobaczcie GALERIĘ! 

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!
Źródło: Poznań SPARALIŻOWANY! Wiele ulic nadal jest ZALANYCH! [WASZE ZDJĘCIA, WIDEO]