e-sport

i

Autor: Pixabay.com

Powstaje "siłownia" dla e-graczy! Profesjonaliści nauczą tam gry w LOL-a

2021-05-06 13:56

Na tej siłowni nie uświadczycie ciężarów, stacjonarnych rowerków czy bieżni. Nie oznacza to jednak, że jej członkowie niem będą w tym miejscu wylewać litrów potu. Jeszcze w tym miesiącu, swoje podwoje dla graczy poważnie traktujących elektroniczną rozrywkę, otworzy pierwsza na świecie "siłownia" dla e-sportowców.

Pierwsza na świecie "siłownia" dla e-graczy zostanie otwarta w tym miesiącu w Tokio - donosi serwis Kotaku. Ma być to miejsce, w którym gracze chcący na poważnie zająć się e-sportem mogą poćwiczyć swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów.

W co będzie można grać w nowo otwartym miejscu? League of Legends, Valorant, Rainbow Six: Siege, Identity V i Puyo Puyo - to tytuły gier, w których doskonalić będą mogli swoje umiejętności przyszli zawodnicy.

Wszystko przebiegać ma w pełni profesjonalnie. Treningi odbywać mają się pod okiem trenerów. Aspirujący zawodnicy ćwiczyć mają pod kierownictwem członków znanych w Japonii e-sportowych zespołów: Crest Gaming, JeSU, oraz Glory Be Esports.

Miesięczny karnet na e-sportową siłownię kosztować ma 5500 jenów, czyli ok. 190 złotych. Za te pieniądze gracze mogą trenować przez trzy godziny dziennie. Istnieje też możliwość wykupienia pojedynczego treningu, co przydatne może być dla amatorów chcących jedynie nieco doszlifować swoje umiejętności gry w dany tytuł.

Zawody e-sportowe już dawno przestały stanowić niszową rozrywkę. Obecnie, najlepsze zespoły sponsorowane są przez renomowane firmy, zaś ich kontrakty opiewają na duże sumy. Również nagrody, które wygrać można w turniejach są wysokie. Wszystko to sprawia, że powstają kolejne zespoły, zaś gracze poświęcają długie godziny na treningi.

Otwarcie tokijskiej "Esport Gym" zaplanowane zostało na 19 maja.

Raport z anteny 06.05
Źródło: Powstaje "siłownia" dla e-graczy! Można nauczyć się tam gry w LoL-a i nie tylko