pogoda - burze i przymrozki

i

Autor: pixabay.com pogoda - burze i przymrozki

Pogoda na maj 2022 - nadchodzą przymrozki i burze. IMGW planuje wydać ostrzeżenia!

2022-05-17 13:00

Maj to miesiąc kwitnącego bzu i kasztanów, jednak w połowie zaczyna płatać figle jeśli chodzi o pogodę. Okazuje się, że nadchodzą burze, ulewy i przymrozki, dlatego synoptycy z IMGW planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw. Jakich? Sprawdźcie prognozę pogody na kolejne dni maja 2022.

Prognoza pogody na maj 2022 ciekawi wiele osób. Maj to miesiąc kwitnącego bzu i kasztanów. To czas kiedy na niebie pojawia się bezchmurne niebo, a słońce otula wszystkich swoimi promieniami. Niestety w połowie miesiąca pogoda co roku płata figle, a to wszystko za sprawą Zimnych Ogrodników i Zimnej Zośki, którzy dają o sobie znać między 12, a 15 maja. W tym roku ponownie mogliśmy to odczuć, ponieważ pojawiło się chłodniejsze powietrze. Dni były wietrzne, a noce naprawdę zimne. Co z drugą połową tego miesiąca? Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Nadchodzi zmiana pogody, a wraz z nią przymrozki nawet do -5 stopni Celsjusza, a także prawdopodobnie burze i opady deszczu. IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw, ponieważ najbliższe trzy noce mogą przynosić w wielu regionach Polski przymrozki.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2022 - DATA. Czy jest wtedy wolne od pracy i szkoły?

Wiktor Dyduła - Szybkie Pytania

Pogoda na maj 2022 - przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę pogody na kolejne dni. Według synoptyków możliwe są przymrozki, silny deszcz, a nawet burze. W poniedziałek 16 maja mogą pojawić się alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwach północno-wschodnich: podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim, a także ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami w południowych powiatach województwa dolnośląskiego. Kolejne dni również nie wyglądają zbyt kolorowo.

ZOBACZ TAKŻE: Czy można zarazić się boreliozą od psa czy kota? Kleszcze atakują!

We wtorek 17 maja również mogą wystąpić przymrozki, dlatego IMGW planuje wydać żółte alerty w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, pomorskim (w powiatach wschodnich), kujawsko-pomorskim (w powiatach położonych na wschodzie regionu), lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim. Możliwe również ostrzeżenia dla mieszkańców województwa łódzkiego z wyłączeniem powiatów zachodnich, a także we wschodnich powiatach województwa śląskiego. Przewidywane są również burze w województwach w ich powiatach położonych na południu: małopolskim, śląskim, podkarpackim, małopolskim. Silny deszcz z burzami zapowiadany jest natomiast w południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

W środę 18 maja synoptycy planują wydać specjalne alerty przed przymrozkami w województwach: podlaskim, mazowiecki, warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz w południowych powiatach województw małopolskiego i podkarpackiego.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?