dziewczyna, lato

i

Autor: pixabay.com

Pogoda na Boże Ciało 2022. Czy długi weekend będzie upalny?

2022-06-15 15:33

Boże Ciało to ważne święto w życiu katolików, ale także idealna okazja do odpoczynku i przedłużenia weekendu. Jaka będzie wtedy pogoda? Czy Boże Ciało okaże się być upalne jak zwykle co roku, czy jednak zaskoczy nas temperaturą? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 czerwca.

Pogoda na Boże Ciało 2022 to zagwozdka dla wielu osób. Będzie ciepło czy zimno? Czy sprawdzi się pogodowe przysłowie Na Boże Ciało, skacz do wody śmiało? Boże Ciało w 2022 roku wypada w czwartek 16 czerwca i jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły. Warto również wiedzieć, że jest to niesamowicie ważna data w kalendarzu dla osób wierzących, ponieważ Boże Ciało to bardzo cenne Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia ulicami miast odprawiają się procesje uliczne do czterech ołtarzy, które są odwołaniem do czterech Ewangelii. Boże Ciało to także idealna okazja do odpoczynku, a nawet do przedłużenia weekendu. Jaka będzie pogoda w tym roku? Czy Boże Ciało zaskoczy nas upalnym latem, czy jednak na niebie pojawią się deszczowe chmury? Sprawdźcie prognozę pogody na 16 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2022 - co symbolizują gałązki brzozy przy ołtarzach? To nie tylko tradycja!

Szybkie Pytania - Bryska

Prognoza pogody na Boże Ciało - jaka będzie pogoda 16 czerwca?

Czy będzie ciepło 16 czerwca? Jaka będzie pogoda w Boże Ciało 2022? Według synoptyków IMGW w czerwcu nie zabraknie cieplejszych dni, jak i również tych chłodniejszych, którym mogą towarzyszyć burze i opady deszczu. Jeśli chodzi o połowę miesiąca, czyli mniej więcej o okres w którym wypada Boże Ciało, pogoda na ten moment zapowiada się bardziej wiosennie, niż letnie. Temperatury w naszym kraju mogą wahać się od 15 do 22 stopni Celsjusza. Dodatkowo długoterminowe prognozy pogody pokazują, że 16 czerwca niebo będzie pochmurne, a w niektórych regionach Polski - na południu i północy, przewidywane są opady deszczu. Pamiętajmy jednak, że pogoda lubi płatać figle, dlatego prognozę warto sprawdzać najbliżej terminu, który nas interesuje.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe święto państwowe już w czerwcu?! Czy będzie wtedy wolne?

SuperTemat – Polsce grozi susza! Czy nasz kraj zmienia się w pustynie po środku Europy? Posłuchaj podcastu Artura Jarząbka – SuperTemat.

embed: Listen to "Susza w Polsce! Jeżeli nie spadnie deszcz, czekają nas kolejne podwyżki cen żywności." on Spreaker.