PILNE! Dwie duże grupy migrantów przedostały się z Białorusi do Polski

i

Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

PILNE! Dwie duże grupy migrantów przedostały się z Białorusi do Polski

2021-11-10 7:10

Wczoraj i w nocy z wtorku na środę, co najmniej kilkudziesięcioosobowe, grupy migrantów przedostały się do Polski po siłowym forsowaniu ogrodzeń w okolicach Krynek i Białowieży. Jak podaje Straż Graniczna, część osób udało się zawrócić na granicę.

Dwie duże grupy migrantów przedarły się z Białorusi na teren Polski. Doszło w sumie do dwóch takich incydentów ostatniej doby. Pierwszy miał miejsce we wtorek po południu w okolicach Białowieży. Tam granicę sforsowało około 200 osób. Pogranicznicy i policjanci zdołali zawrócić na granicę jedynie część tych osób.

Drugie nielegalne przekroczenie granicy przez migrantów miało miejsce już po północy w miejscowości Krynki. W tym przypadku mówimy o grupie liczącej w około 60 osób. Straż graniczna podaje, że zatrzymała 20 osób z tej grupy.

Teraz na wspomnianych miejscach granicy jest już spokojnie, ale policjanci i strażnicy graniczni poszukują osób, które zdołały przejść przez granicę i wymknęły się służbom, mowa tu o nawet kilkudziesięciu osobach.

Na szczęście w okolicy Kuźnicy, gdzie koczują najbardziej liczna grupa migrantów ze wschodu, noc minęła spokojnie i nie było prób siłowego sforsowania infrastruktury granicznej.

Podejrzana karetka na Podlasiu. W środku nielegalni migranci!
Źródło: PILNE! Dwie duże grupy migrantów przedostały się z Białorusi do Polski