Pijesz kawę na wynos? Nie zgadniesz do czego służy ten niepozorny szczegół na przykrywce od kubka!

i

Autor: Shutterstock Pijesz kawę na wynos? Nie zgadniesz do czego służy ten niepozorny szczegół na przykrywce od kubka!

Pijesz kawę na wynos? Nie zgadniesz do czego służy ten niepozorny szczegół na przykrywce od kubka!

2021-10-08 10:17

Kawa to napój wraz z którym większość z nas rozpoczyna swój dzień. Dodaje ona energii i pobudza do działania. W pospiechu i zgiełku, czasem sięgamy po kawę na wynos. Można zauważyć na niej niepozorny szczegół, dzięki któremu napój ten smakuje dużo lepiej. Sprawdźcie poniżej, o co dokładnie chodzi.

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Napój ten przez jednych uwielbiany, przez innych zastępowany np. herbatą. W małych ilościach w ciągu dnia jest jak najbardziej wskazana, jednak warto pamiętać o tym, że nadmierne jej picie może poważnie zaszkodzić.  

Przy codziennym zgiełku i pośpiechu, często nie mamy czasu na przygotowanie kawy. Z resztą, nie ma co do tego wątpliwości, zapach świeżych ziaren z kawiarni może przyciągnąć wszystkich kawoszy. Opcją jest zakup tego napoju na wynos. Ci, którzy taka kawę kupują, mogli zauważyć, że w plastikowych pokrywkach służących do zakrycia kubeczka jest nie tylko otwór służący do picia, ale również mała dziurka. Wygląda tak, jakby ktoś zrobił ją celowo np. szpilką lub długopisem. 

Pijesz kawę na wynos? Nie zgadniesz do czego służy ten niepozorny szczegół na przykrywce od kubka!

i

Autor: pixabay.com Pijesz kawę na wynos? Nie zgadniesz do czego służy ten niepozorny szczegół na przykrywce od kubka!

Dziurka w wieczku od kubka do kawy ma swoje konkretne zastosowanie. Jak podaje portal "Dailyfeed" dzięki niej w kubku występuje lepsza filtracja powietrza. Wpada przez nią do kawy powietrze i w ten sposób nie powstają pęcherzyki, które mogłyby sprawić, że gorący napój mógłby się wylać i nas oparzyć podczas picia.

Ponadto, przepływ powietrza chroni przed nadmiernym przegrzaniem plastikowej pokrywki. Gdyby nie ta mała dziurka, to wieczko mogłoby się topić.  

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 07.10 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz Izabela Leszczyna - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Źródło: Pijesz kawę na wynos? Nie zgadniesz do czego służy ten niepozorny szczegół na przykrywce od kubka!