Piekarnia musiała skończyć z produkcją popularnych deserów z powodu NIELEGALNEJ posypki

i

Autor: Pixabay.com

Piekarnia musiała skończyć z produkcją popularnych deserów z powodu "NIELEGALNEJ posypki"

2021-10-19 11:38

Piekarnia Get Baked w Leeds w Wielkiej Brytanii została zmuszona do zaprzestania produkcji najlepiej sprzedających się ciastek i tortu urodzinowego Bruce’a z posypką, która została uznana za nielegalną.

Jak czytamy na stronie donald.pl, piekarnia Get Baked z Leeds w Wielkiej Brytanii musiała wycofać swoje bestsellerowe ciasta z kolorową posypką, ponieważ dekoracja zawierała E127, zakazany barwnik spożywczy.

Jak dodaje BB,  Rich Myers, właściciel lokalu, nazwał decyzję urzędników z West Yorkshire Trading Standards "śmieszną" i stwierdził, że alternatywne posypki na rynku to "śmieci".

"Wiem, że to brzmi jak drobnostka, ale to wielka sprawa dla mojej firmy - często z nich korzystaliśmy. To były nasze najlepiej sprzedające się ciasteczka, nie będziemy już mogli ich sprzedawać. Dla małej niezależnej firmy, która ma małe menu, to jest problem"

- przyznał. 

Standardy handlowe mówią, że barwnik spożywczy E127, znany również jako erytrozyna, jest zatwierdzony do stosowania tylko w Wielkiej Brytanii i UE w wiśniach koktajlowych i kandyzowanych owocach. 

Składnik został powiązany z problemami z nadpobudliwością i problemami behawioralnymi u dzieci, a amerykańskie badanie sugeruje zwiększone ryzyko nowotworów tarczycy podczas testowania na samcach szczurów.

Muffinki i babeczki (cupcake) – co warto wiedzieć o tych najłatwiejszych ciastkach?
Źródło: Piekarnia musiała skończyć z produkcją popularnych deserów z powodu "NIELEGALNEJ posypki"