noc, gwiazdy

i

Autor: pixabay.com

Perseidy 2022 - kiedy oglądać noc spadających gwiazd w sierpniu? [DATA, GODZINA]

2022-08-12 8:39

Noc spadających gwiazd w sierpniu 2022 coraz bliżej. Już niebawem na niebie pojawi się prawdziwy deszcz meteorów, dlatego warto zapisać sobie tę wyjątkową datę w kalendarzu. Kiedy i o której godzinie oglądać Perseidy? Gdzie będą najbardziej widoczne? Na to zjawisko warto się przygotować!

Spadające gwiazdy sierpień 2022 - kiedy oglądać Perseidy? O której godzinie będą najbardziej widoczne i w jakich warunkach najlepiej je podziwiać? Perseidy nazywane łzami świętego Wawrzyńca, to rój meteorów, którego radiant leży w obrębie gwiazdozbioru Perseusza. Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej popularnych, a zarazem regularnych rojów, które obserwuje się od wielu tysięcy lat. Już niebawem będziemy mogli podziwiać je na sierpniowym niebie, dlatego warto zapisać sobie datę w kalendarzu, jak i przygotować życzenie do spełnienia! To jednak nie koniec niespodzianek. Tegoroczne Perseidy nałożą się z innym ważnym wydarzeniem w sierpniu, a mowa tutaj o Pełni Zielonej Kukurydzy.

WSHV - Doda bez cenzury

Perseidy 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy i o której godzinie oglądać spadające gwiazdy w sierpniu? Perseidy są letnim zjawiskiem i zawsze występują od połowy lipca do drugiej połowy sierpnia. W tym roku można podziwiać je w okresie od 17 lipca do 24 sierpnia, jednak maksimum roju meteorów będzie można dostrzec na niebie w nocy z 12 na 13 sierpnia 2022. Aby podziwiać spadające gwiazdy, warto wyjechać za miasto, gdzie nie ma wysokich drzew i budynków. Dodatkowo mówi się, że w idealnych warunkach atmosferycznych, będzie można zaobserwować nawet 100 spadających gwiazd w ciągu godziny!

Długoterminowa prognoza pogody na SIERPIEŃ 2022. Upały, tropikalne noce i burze powrócą!

Sonda
Lubisz oglądać spadające gwiazdy?