pełnia

i

Autor: materiały prasowe

Pełnia Księżyca maj 2022 - kiedy jest Kwiatowa Pełnia? Tego dnia wydarzy się coś jeszcze!

2022-05-13 13:12

Wielkimi krokami zbliża się Kwiatowa Pełnia Księżyca. To wyjątkowe zjawisko pojawi się na majowym niebie i okazuje się, że nie będzie jedynym zaskoczeniem. Chwilę wcześniej czeka na nas coś jeszcze. Tej daty nie można przegapić - przekonajcie się sami dlaczego.

Pełnia Księżyca - kiedy jest w maju 2022? To zastanawia wiele osób, które uwielbiają oglądać zjawiska atmosferyczne na niebie. Pełnia Księżyca w maju 2022 nazywana jest Pełnią Kwiatowego Księżyca. Skąd wzięła się nazwa majowego zjawiska i jakie ma znaczenie? To bardzo ciekawe i warto o tym wiedzieć. Pełnia Kwiatowego Księżyca nazywana jest tak ze względu na okres obfitego kwitnienia kwiatów. Jej inne nazwy to Pełnia Sadzenia Kukurydzy, Zajęcza, Mleczna, ale także Wesoły Księżyc kub Księżyc Żabich Powrotów. Kiedy na niebie pojawi się to wyjątkowe zjawisko? Okazuje się, że Pełnia Księżyca w maju 2022 będzie połączona z czymś jeszcze. Tego dnia na niebie pojawi się również Zaćmienie Księżyca, a jego pierwsza faza będzie widoczna również w Polsce. O tej dacie trzeba pamiętać!

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody na maj 2022. Sezon burzowy ruszy z przytupem!

Topky (Szybkie Pytania)

Kwiatowa Pełnia Księżyca 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Kwiatowa Pełnia Księżyca w 2022 roku? To żadna tajemnica! Pełnia Księżyca pojawi się na niebie dokładnie 16 maja. Zjawisko będzie widoczne nad ranem około godziny 06:11, a przy dobrych warunkach atmosferycznych zobaczycie go gołym okiem. Księżyc będzie dawał o sobie znać również dzień przed, dlatego wiele osób może mieć problemy ze snem.

Częściowe Zaćmienie Księżyca w maju 2022 - kiedy?

Kiedy jest częściowe Zaćmienie Księżyca? Okazuje się, że zjawisko to pojawi się na niebie również 16 maja i będzie widoczne w naszym kraju. Rozpocznie się fazą półcieniową o godzinie 03:32 czasu polskiego. Następnie Srebrny Glob wejdzie w zasięg cienia rzucanego przez Ziemię, tracąc lekko na jasności. O godzinie 04:27 będziemy świadkami częściowego Zaćmienia Księżyca, które najprawdopodobniej będzie widoczne na polskim niebie. Należy pamiętać, że do prowadzenia obserwacji konieczne będzie bezchmurne niebo, a także pusty horyzont w kierunku południowo-zachodnim.

Niestety kolejna faza, jaką jest całkowite zaćmienie nie będzie już widoczna w naszym kraju. Najlepszy widok będą mieli wtedy mieszkańcy Ameryki Południowej, południowo-wschodniej części Ameryki Północnej, jak również i w Afryce.

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?