Wielkie wydarzenie w Japonii. Panda wielka urodziła bliźnięta!

i

Autor: PAP/EPA/TOKYO ZOOLOGICAL PARK SOCIETY HANDOUT

Panda wielka Shin Shin urodziła bliźnięta! To wielkie wydarzenie w Japonii!

2021-06-23 13:21

Panda wielka Shin Shin urodziła bliźnięta – podała w środę agencja Kyodo, zaznaczając, że po raz pierwszy w tym najstarszym ogrodzie zoologicznym Japonii przyszły na świat dwie mały pandy. Ich płeć nie jest na razie znana. To wielkie wydarzenie w Japonii! Pandy wielkie rzadko opiekują się dwoma potomkami więc jedno z małych zostało zabrane do inkubatora.

Panda Wielka Shin Shin urodziła bliźnięta po północy z wtorku na środę. Po porodzie 15-letnia matka wygląda zdrowo – przekazała japońska agencja, powołując się na informacje ogrodu zoologicznego. Pandy wielkie bardzo rzadko zajmują się dwoma potomkami naraz, więc jedno z noworodków przeniesiono do inkubatora. Waży 124 gramy. Druga mała panda pozostaje z matką i nie została jeszcze zważona. Shin Shin zabrano z widoku publicznego 4 czerwca, gdyż zaczęła wykazywać oznaki ciąży: mniej jadła i więcej odpoczywała. Tego samego dnia zoo otwarto ponownie po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19.

„Poczułem ulgę, gdy Shin Shin podniosła swoje dziecko. Byłem zaskoczony i naprawdę szczęśliwy, gdy urodziło się jeszcze drugie” – powiedział na konferencji prasowej dyrektor ogrodu Yutaka Fakuda. Wyraził nadzieję, że bliźnięta przyniosą ludziom pokój ducha.

CZYTAJ TAKŻE: Czyja zguba? Znaleźli serwala afrykańskiego w centrum Łodzi! Drapieżny kot czeka na właściciela

Zostawił portfel na dachu auta. Sześć tysięcy rozsypało się na drodze!

To wielkie wydarzenie w Japonii

Według Kyodo informacja o narodzinach przyczyniła się do wzrostu cen akcji sieci restauracji, które mają placówki w okolicy Ueno. Zadowolenie z przyjścia na świat małych pand wyraził również główny sekretarz japońskiego rządu Katsunobu Kato.

Ojcem malców jest 15-letni Ri Ri, który ma z Shin Shin również czteroletnią córkę Xiang Xiang. Wcześniej, w lipcu 2012 roku, parze urodziła się jeszcze jedna mała panda, ale padła po sześciu dniach na zapalenie płuc. Shin Shin i Ri Ri przybyły do Japonii w lutym 2011 roku z Chin, skąd są wypożyczone. Własnością ChRL jest również ich córka Xiang Xiang, mimo że przyszła na świat w Japonii. Wszystkie trzy pandy miały "wrócić do Chin" pod koniec 2020 roku, ale okres ich wypożyczenia przedłużono.

Źródło: Panda wielka Shin Shin urodziła bliźnięta! To wielkie wydarzenie w Japonii!