stacja paliw

i

Autor: pixabay.com

Paliwo w wakacje 10 zł za litr?! Dlaczego paliwo tak drożeje? Ekspert odpowiada

2022-06-06 12:37

W ostatnich dniach ceny paliw biją rekordy, a kierowcy łapią się za głowy. Benzyna 95 oktanowa przekroczyła już w wielu miejscach 8 zł za litr, natomiast olej napędowy jest blisko tej granicy. Będzie jeszcze gorzej? Czy możliwe jest, aby w tegoroczne wakacje paliwo kosztowało aż 10 zł za litr? Dlaczego ceny rosną, skoro ropa na światowych rynkach staniała? Ekspert odpowiada.

Ceny paliw to w ostatnim czasie bardzo gorący temat i nie ma się co dziwić, ponieważ po codziennych podwyżkach kierowcy łapią się za głowy. W ostatnich dniach znacząco w górę poszła benzyna, ale również i olej napędowy. Ich ceny w niektórych miejscowościach przekraczają już 8 złotych za litr lub znajdują się w tej granicy. Jak będzie dalej? Kiedy cen paliw spadną? Analitycy nie mają jednak dobrych wieści i twierdzą, że ceny paliw nadal będą rosły. Według analiz portalu e-petrol.pl już w drugim tygodniu czerwca czekają nas bardzo wyraźne podwyżki, które obejmą podstawowe gatunki paliw.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe święto państwowe już w czerwcu?! Czy będzie wtedy wolne?

Sonda
Czy przerażają Cię obecne ceny paliw?

Paliwo po 10 zł - czy ten scenariusz jest realny?

To jednak nie koniec. Na dniach w internecie pojawiły się spekulacje, że cena paliwa za litr ma osiągnąć kwotę 10 złotych! Skąd te przypuszczenia? Głośno zrobiło się po informacji, że na niektórych stacjach zaczynają pojawiać się czterocyfrowe wyświetlacze. Choć zespół prasowy PKN Orlen opublikował wyjaśnienie w tej sprawie i twierdzi, że testowana jest możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców - oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami, to i tak wiele osób zastanawia się, co będzie dalej przy wciąż rosnących cenach i inflacji.

Ceny paliw nie hamują, wręcz przeciwnie - wciąż jest tylko drożej. Czy litr benzyny niebawem będzie kosztował 10 zł? Czy taki scenariusz ma szansę się sprawdzić? Dlaczego ceny rosną, skoro ropa na światowych rynkach staniała? Tego kontrowersyjnego tematu podjął się Artur Jarząbek z Radia SuperNova, który porozmawiał z analitykiem rynku paliw dr Jakubem Boguckim z portalu e-petrol.pl. Ta rozmowa rozwieje Wasze wszystkie wątpliwości.

Listen to "Ekspert rynku paliw: 8 zł za litr benzyny zostanie z nami na dłużej. I to nie jest koniec podwyżek!" on Spreaker.