Oscary 2022 tylko dla ZASZCZEPIONYCH?  Jak będzie wyglądała tegoroczna gala? Są szczegóły

i

Autor: wikipedia

Oscary 2022 tylko dla ZASZCZEPIONYCH? Jak będzie wyglądała tegoroczna gala? Są szczegóły

2022-02-21 9:08

Oscary 2022 odbędą się już 27 marca. Na początku lutego Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła, że nie wprowadzi nakazu szczepień dla chcących uczestniczyć w ceremonii rozdania Oscarów. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Oscary 2022 tylko dla ZASZCZEPIONYCH? Jak będzie wyglądała tegoroczna gala? Są szczegóły

Laureatów 94. Oscarów poznamy 27 marca. Gala wręczenia nagród, przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, odbędzie się w hollywoodzkim Dolby Theatre. Jak poinformował w połowie stycznia prezes Hulu Originals i ABC Entertainment Craig Erwich, tegoroczna uroczystość - po trzech latach, kiedy jej formuła bazowała na "osobowościach sław wręczających nagrody" - będzie miała jednego prowadzącego. Organizatorzy wydarzenia także zastanawiają się nad tym, jak poprowadzić galę, by była bezpieczna i zgodna z reżimem sanitarnym. 

Oscary 2022 tylko dla ZASZCZEPIONYCH? 

Jak podaje filmweb.pl, akademia zdecydowała, że goście chcący osobiście uczestniczyć w ceremonii wręczenia Oscarów muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciwko COVID-19. Dodatkowo będą musieli wykonać dwa testy PCR i oba muszą mieć wynik negatywny.

Co ciekawe, zasady te nie będą dotyczyły osób, które mają się pojawić na scenie. Tutaj wystarczą jedynie dwa negatywne wyniki testów PCR. Nikt nie będzie od nich wymagał dowodu, że są zaszczepieni. 

Pojawiły się również wytyczne odnośnie noszenia maseczek ochronnych. Nie mają ich nosić twórcy nominowani do Oscarów oraz osoby przez nich zaproszone. Zostaną oni posadzeni w pierwszych rzędach widowni z zachowaniem bezpiecznego odstępu. Obowiązek noszenia maseczek będą miały osoby z tylnych rzędów widowni, gdyż one siedzieć będą bezpośrednio obok siebie bez zachowanego dystansu.

"Sukienka" Tadeusza Łysiaka ma szansę na statuetkę

"Sukienka" Tadeusza Łysiaka otrzymała we wtorek nominację do Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego. Jej konkurentami będą m.in. "Ala Kachuu Take And Run" Marii Brendle i "On My Mind" Martina Strange-Hansena.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polski film z NOMINACJĄ DO OSCARA! "Sukienka" Tadeusza Łysiaka ma szansę na statuetkę

Wywiad Viki Gabor Preselekcje Eurowizja 2022
Źródło: Oscary 2022 tylko dla ZASZCZEPIONYCH? Jak będzie wyglądała tegoroczna gala? Są szczegóły