Olimpiada zimowa 2022: skoki narciarskie. Kiedy skaczą Polacy? [TERMINARZ]

i

Autor: pixabay.com Olimpiada zimowa 2022: skoki narciarskie. Kiedy skaczą Polacy? [TERMINARZ]

Olimpiada zimowa 2022: Polacy z największą szansą na medale. Który z Polaków zdobędzie złoto?

2022-02-07 10:23

Olimpiada zimowa 2022 trwa! Zanim zdążyliśmy się zastanowić, który z Polaków zdobędzie złoto - jeden medal (brązowy) mamy już na koncie! Co z kolejnymi miejscami na podium? Polacy z największą szansą na medale. Który z Polaków zdobędzie złoto?

Olimpiada zimowa 2022 to jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń tego roku. Na tę imprezę czekają fani z całego świata. W zmaganiach udział weźmie około 2900 sportowców, którzy będą rywalizować w 15 dyscyplinach i 109 konkurencjach. W polskiej kadrze znalazło się łącznie 57 zawodników, w tym 30 kobiet i 27 mężczyzn.

W historii polskiego sportu mamy wielu wybitnych zawodników, którzy zdobywając medale na stałe zapisali się w kartach historii. Od 1924 roku Polska oficjalnie startuje już w igrzyskach olimpijskich. Do Paryża pojechało aż 75 reprezentantów naszego kraju, a medale Polaków były dwa. Historyczny, pierwszy krążek dla niepodległej Polski wywalczyła czwórka kolarzy torowych w składzie Franciszek Szymczyk, Jan Łazarski, Józef Lange i Tomasz Stankiewicz, którzy stanęli na drugim miejscu podium. Na tej samej imprezie brąz dołożył Adam Królikiewicz. Polak wywalczył medal w jeździectwie, a dokładniej w konkursie skoków. 

Jak będzie tym razem podczas zimowej olimpiady 2022?

Ile medali zdobędzie Polska? Prognozy

W XXI wieku Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się już pięciokrotnie i zawsze Polacy wracali z nich z medalami. Wierzymy, że trend ten zostanie podtrzymany i z chińskiego Pekinu nasi sportowcy także przywiozą olimpijskie krążki. Do rozpoczęcia Igrzysk zostało już tylko kilka dni i warto pokusić się o wstępne prognozy. Jak wyglądają szansę naszych sportowców na zdobycie medali na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie?

Najnowsze prognozy nie napawają optymizmem

Im bliżej planowanego rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Pekinie, tym gorzej prezentują się prognozy dotyczące ewentualnych zdobyczy medalowych polskich sportowców. Jak czytamy na stronie STS.pl,  ile jeszcze na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zmagań szacowano, że zdobędziemy pięć medali, a kilka tygodni temu liczono na trzy, tak obecne kalkulacje Associated Press nie dają nam zbyt wielu powodów do optymizmu. Według nich Polacy nie zdobędą w Pekinie żadnego medalu.

Wierzymy, że prognozy okażą się one błędne i ostatecznie reprezentanci Polski w sportach zimowych wrócą do kraju z kolejnymi medalami olimpijskimi, czym nawiążą do sukcesów z ostatnich imprez. Przekonamy się o tym już w najbliższych dniach. 

Warto zaznaczyć, że podczas zimowej olimpiady 2022 Dawid Kubacki sięgną po brąz w konkursie na normalnej skoczni w Zhangjiakou, zdobył tym samym swój drugi medal olimpijski w karierze.

Tadeusz Michalik po powrocie z igrzysk Tokio 2020
Źródło: Olimpiada zimowa 2022: Polacy z największą szansą na medale. Który z Polaków zdobędzie złoto?