Olimpiada w Tokio 2021 MOŻE SIĘ NIE ODBYĆ? Odwołanie igrzysk w ostatniej chwili nie jest wykluczone

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Olimpiada w Tokio 2021 MOŻE SIĘ NIE ODBYĆ? "Odwołanie igrzysk w ostatniej chwili nie jest wykluczone"

Olimpiada w Tokio 2021 MOŻE SIĘ NIE ODBYĆ? "Odwołanie igrzysk w ostatniej chwili nie jest wykluczone"

2021-07-20 14:05

Igrzyska olimpijskie w Tokio 2021 jednak się NIE ODBĘDĄ? Komitet Organizacyjny olimpiady w Tokio nie wyklucza definitywnie odwołania w ostatniej chwili zmagań, które mają rozpocząć się 23 lipca. W Japonii każdego dnia rośnie liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co stawia organizatorów przed coraz większymi wyzwaniami.

Olimpiada w Tokio 2021. Igrzyska mogą zostać odwołane?

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich pozostało zaledwie kilka dni, a świat obiegła właśnie szokująca wiadomość. Olimpiada w Tokio 2021 może zostać ODWOŁANA. Takiej sytuacji nie wyklucza Komitet Organizacyjny. Jego dyrektor zarządzający, Toshiro Muto, zapytany na konferencji prasowej, czy igrzyska mogą zostać odwołane, odpowiedział, że będzie obserwował dane związane z pandemią i w razie potrzeby prowadził dyskusje z organizatorami.

Nie możemy przewidzieć, jak będą wyglądać dane dotyczące koronawirusa. Dlatego będziemy kontynuować dyskusje, jeśli nastąpi wzrost liczby tych przypadków. Uzgodniliśmy, że w oparciu o sytuację z COVID-19 ponownie zwołamy pięciostronne rozmowy. W tym momencie liczba przypadków koronawirusa może wzrosnąć lub spaść, więc zastanowimy się, co powinniśmy zrobić, gdy taka sytuacja się pojawi - dodał. - powiedział Muto.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Olimpiada w Tokio: stan wyjątkowy i zawody bez publiczności

W Tokio obowiązuje obecnie stan wyjątkowy, a każdego dnia światowe media informują o kolejnych przypadkach zakażeń w wiosce olimpijskiej - wśród sportowców i trenerów przybyłych do Tokio.

W tym miesiącu Japonia zdecydowała, że uczestnicy olimpijskich zmagań będą rywalizować przy pustych trybunach, aby zminimalizować ryzyko dalszych infekcji.

Zaplanowana na piątek ceremonia otwarcia, jak teraz poinformowano, odbędzie się również bez głównych sponsorów igrzysk.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Olimpiada w Tokio 2021 MOŻE SIĘ NIE ODBYĆ? "Odwołanie igrzysk w ostatniej chwili nie jest wykluczone"