Olimpiada Tokio 2020. „Aniołki Matusińskiego” w FINALE! Kiedy oglądać bieg po medal?

i

Autor: PAP/EPA/WU HONG

Olimpiada Tokio 2020. „Aniołki Matusińskiego” w FINALE! Kiedy oglądać bieg po medal?

2021-08-05 13:00

„Aniołki Matusińskiego” dały popis swojej formy w dzisiejszym półfinale! Justyna Święty-Ersetic z wielką przewagą wbiegała na metę. Bez wątpienia nasze biegaczki są faworytkami do złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w sztafecie 4x400 metrów. Dzisiaj wsytąpiły w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Kiedy oglądać finałowy bieg po złoto?

Dzisiaj, chwilę po godzinie 12.20 na bieżni w Tokio pojawiły się kobiece zespoły sztafet 4x400 metrów. Wśród nich „Aniołki Matusińskiego” w składzie: rozpoczynająca bieg Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i i kończąca Justyna Święty-Ersetic. Polki dały popis swojej wysokiej formy i bezproblemowo zapewniły sobie awans do finału. Tym występem dały jasny znak rywalkom, że w finale powalczą o złoto. Przed występem również były stawiane jako faworytki do medali, a dziś to tylko potwierdziły. Emocje jakie dostarczyły nam Polki to z pewnością poprawa humoru po gorzkiej pigułce jaką musieliśmy przełknąć z rana, gdy w eliminacjach z walki o medale odpadła żeńska sztafeta 4x100 metrów. Kiedy oglądać bieg finałowy „Aniołków Matusińskiego”? Wielkie emocje już niebawem!

CZYTAJ TAKŻE: Olimpiada 2021 w Tokio. Klasyfikacja medalowa: Ile medali ma Polska?

Olimpiada Tokio 2020. Aniołki Matusińskiego” w FINALE!

Polskie sztafety na Igrzyskach Olimpijskich dostarczają nam wielkich emocji! Polacy udanie rozpoczęli IO w Tokio od złota w biegu mieszanym 4x400 metrów. Jednak to nie koniec emocji na bieżni, bo dziś „Aniołki Matusińskiego” przebrnęły w świetnym stylu do finału! Biegnąca na pierwszej zmianie, powracająca po kontuzji Anna Kiełbasińska jako pierwsza przekazała pałeczkę koleżance, Iga Baumgart-Witan tylko na chwilę straciła prowadzenie, którego potem nie oddaliśmy do samej mety.

Olimpiada Tokio 2020. Kiedy oglądać bieg po medal?

Finałowy bieg sztafety 4x400 metrów odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godzinie 14:30. Transmisję można oglądać m.in. na TVP Sport i Eurosport. W internecie można śledzić na sport.tvp.pl i Eurosport Player.

Aleksander Śliwka po powrocie z igrzysk Tokio 2020
Źródło: Olimpiada Tokio 2020. „Aniołki Matusińskiego” w FINALE! Kiedy oglądać bieg po medal?