koronawirus

i

Autor: fot.pixabay.com Obostrzenia od 15 grudnia 2021?! JAKIE? Niedzielski: Możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje

Obostrzenia od 15 grudnia 2021?! JAKIE? Niedzielski: Możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje

2021-11-23 10:53

Jakie obostrzenia mogą zostać wprowadzone od 15 grudnia w Polsce. Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ulegnie poprawie to od połowy przyszłego miesiąca jest możliwe wprowadzenie „dolegliwych” restrykcji. Co może się zmienić na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia? Jakie obostrzenia mogą zostać ogłoszone?

- Według "czarnego scenariusza", jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o szczyt czwartej fali epidemii. Dodatkowo stwierdził, że według prognoz apogeum zakażeń nastąpi w tym tygodniu lub za tydzień. Po tym czasie liczba zachorowań powinna maleć. Niedzielski przekazał, że "czarny scenariusz" zakłada jednak utrzymywanie się wysokiej liczby zakażeń. - Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy grudnia - powiedział szef MZ. Jak dodał, taka sytuacja oznaczałaby zagrożenie dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Minister zaznaczył jednocześnie, że ten wariant jest mało prawdopodobny, ale musi być brany pod uwagę. Jakie „dolegliwe” obostrzenia możliwe od 15 grudnia 2021?

CZYTAJ TAKŻE: Polska szczepionka na COVID-19 dostępna jeszcze w tym roku. Padła konkretna data!

Jakie „dolegliwe” obostrzenia od 15 grudnia 2021?

Adam Niedzielski mówiąc o „dolegliwych” obostrzeniach jakie mogą zostać wprowadzone na nieco ponad tydzień przed Bożym Narodzeniem, mógł przypomnieć nam sytuację z zeszłego roku. Wówczas rząd przygotował dla Polaków całkiem długą restrykcji. Czy w tym roku może być podobnie? Oto jakie obostrzenia są możliwe od połowy grudnia 2021:

  • Obowiązek zakrywania nosa i ust przestrzeni publicznej (już obowiązujące)
  • Limit gości na wigilii oraz ograniczenie liczby wiernych na mszach
  • Ograniczeniu możliwości organizacji imprez okolicznościowych i spotkań jedynie do lokali i budynków wskazanych jako adres zamieszkania lub pobytu organizatora
  • Wyjazd za granice wyłącznie dla osób zaszczepionych
  • Limity w sklepach, galeriach handlowych i innych placówkach usługowych, w tym np. w salonach fryzjerskich
  • Nałożenie limitów na działalność hoteli, stoków narciarskich, siłowni, klubów fitness i innych sportowych obiektów (możliwość prowadzenia działalności dla osób zaszczepionych, bądź całkowite zawieszenie działalności)
  • Wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach
  • zamknięcie przedszkoli i żłobków
Bez dodatkowych zabezpieczeń w Złotych Tarasach
Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?
Źródło: Obostrzenia od 15 grudnia 2021?! JAKIE? Niedzielski: Możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje