Gastronomia wraca do życia: Od jutra otwarcie restauracji! Jak idą przygotowania?

i

Autor: Pixabay.com

Nowe restrykcje: Jest obowiązek szczepień dla pracowników gastronomii 

2021-08-04 8:14

Rośnie liczba stanów, hrabstw, miast i firm, które wymagają od pracowników sektora usługowego szczepień przeciwko Covid-19. Nowy Jork jest pierwszym dużym miastem w USA, które nałożyło we obowiązek szczepień na pracowników gastronomii.

"Nowojorskie przepisy wymagają przedstawienia certyfikatu przyjęcia co najmniej jednej dawki szczepionki i będą egzekwowane od 13 września"

- pisze Reuters.

Podobnie jak w przypadku wymogu noszenia maseczek i zeszłorocznych nakazów pozostania w domu, plan ten prawdopodobnie spotka się z silnym oporem społecznym – przewiduje agencja.

Restrykcje - w Nowym Jorku oraz w innych częściach USA - wynikają z rosnącej liczby przypadków zakażenia nowym wysoce zakaźnym wariantem Delta. Wzrost zakażeń odnotowano ostatnio zwłaszcza na Florydzie i w Luizjanie. Demokratyczny gubernator Luizjany John Bela Edwards, nakazał w związku z tym mieszkańcom noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

"Aby walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa w Kalifornii, przywódcy polityczni w ośmiu hrabstwach regionu Zatoki San Francisco w tym tygodniu przywrócili obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach. Gubernator Gavin Newsom, Demokrata, pod koniec zeszłego miesiąca nakazał wszystkim pracownikom stanowym zaszczepić się poczynając od 2 sierpnia lub poddawać się testom na obecność Covid-19 przynajmniej raz w tygodniu" – przypomina Reuters.

Poradnik Zdrowie: lęk - skąd się bierze?
Źródło: Nowe restrykcje: Jest obowiązek szczepień dla pracowników gastronomii