policja

i

Autor: pixabay.com

Nowe oznakowania radiowozów. Polska policja wprowadza zmiany!

2022-04-26 10:41

Polska policja szykuje się do zmiany. Mowa o nowych oznakowaniach radiowozów, które będą bardziej widoczne poprzez wprowadzenie nowych kolorów oraz aż trzydziestu lamp ledowych. Nowe wozy będą miały za zadanie poprawić swoją widoczność, a tym samym będą wpływały na bezpieczeństwo funkcjonariuszy, jak i innych użytkowników dróg. Sprawdźcie szczegóły.

Nadchodzi rewolucja na polskich drogach! Policja, a raczej ich radiowozy przejdą ogromną metamorfozę. Mają być bardziej oświetlone, uzupełnione dodatkowym elementami graficznymi, a tym samym bardziej widoczne. Po trzech latach prac nad innowacją, zmiany powoli wchodzą w życie, dlatego kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do nowych radiowozów, które niebawem będą przejeżdżały ulicami w naszym kraju. Ich kolorystyka będzie bardziej jaskrawa, a do koloru niebieskiego dołączą żółto-zielone paski oraz aż trzydzieści sygnałów błyskowych zamiast dziesięciu. Kiedy dokładnie polska Policja wprowadzi nowe oznakowanie radiowozów? Jak będą wyglądać służbowe auta po metamorfozie? To już pewne!

Smolasty (Szybkie Pytania)

Nowe radiowozy policji 2022 - jak wyglądają?

Na wszystkich czekają aż trzy kluczowe zmiany! Już w czwartek 28 kwietnia 2022 polskie radiowozy policyjne przejdą ogromną zmianę, a początek tej rewolucji nastąpi na targach Polsecure 2022 w Kielcach. Co się zmieni? Po pierwsze kolor i oznakowanie wozu. Do koloru niebieskiego dołączą dodatkowe elementy odblaskowe w postaci fluorescencyjnych, żółto-zielonych pasków. Oczywiście analogiczne nowe rozwiązania będą dotyczyć również policyjnych motocykli. To jednak nie koniec. Kolejna zmiana dotyczy dopuszczalnej liczby ostrzegawczych sygnałów świetlnych błyskowych na radiowozie, a ich liczba wzrośnie z 10 do 30. Trzecia i ostatnia zmiana dotyczy natomiast braku określenia barwy i tła dla napisu świetlnego "Policja" na dachu pojazdu.

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się oznakowany radiowóz policyjny po metamorfozie. Jak myślicie - to dobra zmiana? Koniecznie dajcie nam znać w sondzie poniżej, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na majówkę 2022 - deszcz czy słońce? Czym zaskoczy nas początek miesiąca?

Sonda
Nowe oznakowania radiowozów to dobry pomysł?