Tak wyglądać będą nowe malowania radiowozów w polskiej policji

i

Autor: Policja Tak wyglądać będą nowe malowania radiowozów w polskiej policji

Tak wyglądać będą nowe radiowozy! Będą miały INNY KOLOR!

2022-04-26 10:52

Szykuje się prawdziwa rewolucja na polskich drogach! Wszystko za sprawą policyjnych radiowozów, które niebawem będą wyglądać zupełnie inaczej! Mają być bardziej widoczne, lepiej oświetlone i uzupełnione dodatkowym elementami. Dzięki temu ma zwiększyć się bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszy, jak i innych użytkowników dróg. Już za chwilę policyjne radiowozy na polskich drogach wyglądać będą zupełnie inaczej!

Szykują się wielkie zmiany w policyjnych radiowozach, a konkretnie w ich malowaniach. To będzie prawdziwa rewolucja! 2 lutego 2022 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 stycznia 2022 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Jak wyglądać będą nowe pojazdy? Przede wszystkim radiowozy będą znacznie lepiej niż do tej pory oświetlone. Ostrzegawczych sygnałów błyskowych będzie trzy razy więcej — zamiast 10 lamp LED każdy radiowóz dostanie ich aż 30. Ta zmiana obejmie wszystkie służby wykorzystujące pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym i w ocenie ustawodawcy powinna poprawić ich widoczność.

Zmieni się też wzór oznakowania i zostaną wprowadzone dodatkowe elementy odblaskowe. Na pojazdach będzie można umieszczać dodatkowe elementy w postaci pasów barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej. Analogiczne rozwiązania dotyczyć będą również policyjnych motocykli. Wprowadzona zostanie ponadto dowolność w doborze koloru i tła dla napisu świetlnego "POLICJA".

Nowe oznakowanie ma być wprowadzane stopniowo zarówno w nowych pojazdach, dopuszczanych do służby, jak i w tych już użytkowanych, które przejdą modernizację.

Nowy samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany już 28 kwietnia podczas Podczas drugiego dnia targów Polsecure 2022 w Kielcach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Spore ZMIANY w wyglądzie radiowozów. Niebawem wyruszą na polskie drogi!