Koronawirus w Polsce, 1 lipca. Wariant delta. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [1.07.2021]

i

Autor: pixabay.com Koronawirus w Polsce, 1 lipca. Wariant delta. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [1.07.2021]

NOWE OBOSTRZENIA od 23.06 - jakie restrykcje wprowadzono? Kogo obowiązują? TO MUSICIE WIEDZIEĆ

2021-06-23 11:14

Jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć zniesieniem większości obostrzeń sanitarnych, a już wprowadzone zostały nowe! Ograniczenia obowiązują od środy, 23 czerwca. Czego dotyczą? Kogo obowiązują? Kto nie musi się nimi przejmować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Nowe obostrzenia od 23.06 w Polsce! Rząd postanowił je wprowadzić z obawy przed wariantem delta koronawirusa. Według wielu specjalistów od wirusologii, wariant delta koronawirusa, nazywany też mutacją indyjską, może być przyczyną czwartej fali zakażeń w Polsce. To niestety bardzo prawdopodobny scenariusz, gdyż - jak pokazuje przykład Wielkiej Brytanii, gdzie mutacja indyjska jest ostatnio bardzo często wykrywana - wirusem w tej odmianie bardzo łatwo jest się zakazić. Nowe obostrzenia w Polsce mają zresztą bezpośredni związek z Wielka Brytanią. Wprowadzone 23 czerwca zasady sanitarne dotyczą bowiem osób powracających z Wysp Brytyjskich. Co i dla kogo przewidują nowe obostrzenia sanitarne w Polsce? Kto jest z nich zwolniony? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu.

Sonda
Czy wciąż obawiasz się koronawirusa?

Wariant delta w Polsce

Mutacja indyjska rozprzestrzenia się po Europie. Ogniskiem jest Wielka Brytania, gdzie notuje się najwięcej przypadków zakażeń wariantem delta. Na Wyspach mieszka wielu obywateli i obywatelek Polski, a to oznacza, że groźna odmiana koronawirusa może się znaleźć w naszym kraju razem z kimś, kto wraca do Polsku. Ministerstwo Zdrowia do tej pory potwierdziło 90 przypadków zarażenia wariantem delta. By zahamować wzrost, rząd wprowadził obostrzenia dotyczące osób przybywających z Wielkiej Brytanii.

Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?

Kogo nie obowiązują nowe obostrzenia?

Negatywny wynik testu na obecność koronawirusa nie jest jedynym czynnikiem znoszącym obowiązek odbycia kwarantanny. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że kwarantannie nie podlegają osoby w pełni zaszczepione:

Nowe obostrzenia 23.06 - kwarantanna dla przyjeżdżających z Wlk. Brytanii

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzeniu nowych obostrzeń na konferencji prasowej 22 czerwca. Wówczas też rozporządzenie w sprawie obostrzeń zostało podpisane przez Premiera, by mogło obowiązywać od środy. Co przewidują nowe obostrzenia w Polsce od 23 czerwca? Rozporządzenie mówi, że osoby przyjeżdżające do Polski z Wielkiej Brytanii obowiązuje siedmiodniowa kwarantanna. Z obowiązku odbycia kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu, o czym poinformował rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

Źródło: NOWE OBOSTRZENIA od 23.06 - jakie restrykcje wprowadzono? Kogo obowiązują? TO MUSICIE WIEDZIEĆ