Spis treści
- Od kiedy nauka zdalna w Polsce?
- Które roczniki wracają do nauki zdalnej?
- Ile dziś zakażeń koronawirusem?
- Kiedy szczyt czwartej fali pandemii?
Nauka zdalna w całej Polsce od czwartku 27 stycznia. To decyzja resortów zdrowia i edukacji. Do kiedy uczniowie będą uczyli się online? Których roczników dotyczy ta decyzja?
Czytaj także: Czwarta dawka szczepionki przeciw Covid-19 rekomendowana! Kto powinien ją przyjąć
Od kiedy nauka zdalna w Polsce?
Nauka zdalna w całej Polsce - to reakcja rządu na dramatyczny wzrost nowych zakażeń koronawirusem. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od czwartku 27 stycznia. - Od czwartku uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną - poinformował minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.
- Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.
Które roczniki wracają do nauki zdalnej?
- Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – zapowiedział minister Czarnek.
Ferie zimowe kończą się 27 lutego.
Ile dziś zakażeń koronawirusem?
W Polsce niemal każdego dnia pojawiają się nowe rekordy zakażeń. W środę 26 stycznia poinformowano o 53 420 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw:
- mazowieckiego (8524),
- śląskiego (8042),
- wielkopolskiego (4583).
Z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 214 osób.
Kiedy szczyt czwartej fali pandemii?
- Tak naprawdę szczyt tej fali ma być na przełomie stycznia i lutego, czyli mówimy o perspektywie najbliższych dwóch tygodni, ze stopniowym wygaszeniem już w lutym – powiedział minister Niedzielski. Wskazał, że inne scenariusze, które nie zakładały tak dużej dynamiki przyrostu, przewidywały, że ta fala będzie miała wydłużony przebieg i przesuwały jej apogeum na przełom lutego i marca i dopiero w marcu stopniowe jej opadanie.
- Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli z dynamicznym przebieg, i być może też dynamicznym zakończeniem tej fali – podkreślił.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!