szkoła

i

Autor: pixabay.com

Nauka zdalna powróci od września 2022? Minister Edukacji rozwiał wątpliwości!

2022-07-06 10:19

Nauka zdalna decyzją rządu i resortu edukacji, zakończyła się dokładnie 21 lutego 2022 roku. Od tamtego czasu uczniowie w sposób tradycyjny uczęszczali na lekcje, a rok szkolny zakończył się w warunkach takich jak było to kiedyś, przed wybuchem pandemii koronawirusa. Mimo iż trwają wakacje, ponownie pojawił się temat nauki zdalnej. Czy szkoły będą zamknięte od września 2022 roku?

Nauka zdalna w Polsce, to temat który powraca na języki wielu osób dosyć często. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która rozpoczęła się w naszym kraju w 2020 roku. W związku z tym, zostało wprowadzonych wiele obostrzeń w tym nauka zdalna. Uczniowie praktycznie od początku roku szkolnego 2020/2021 uczyli się ze swoich domów w sposób zdalny, używając do tego specjalnych platform internetowych i kamerek. Następnie byliśmy świadkami nauki hybrydowej, która polegała naprzemiennym uczęszczaniu do placówek przez klasy, aż w końcu przyszła pora na całkowity powrót do normalności i nauki stacjonarnej. Mimo iż obecnie trwają wakacje, wiele osób zastanawia się jak będzie jesienią, kiedy to uczniowie będą musieli wrócić do szkoły. Czy nauka zdalna powróci?

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody na wakacje 2022 - jaka będzie pogoda nad morzem i w górach?

Wakacyjny SuperHit - lata 80

Nauka zdalna od września 2022

Eksperci uważają, że koronawirus może powrócić w najbliższych miesiącach, dlatego temat nauki zdalnej wraca jak bumerang. Czy nauka zdalna nastąpi od września 2022? Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24, był pytany właśnie o ten temat i szybko rozwiał wszelkie wątpliwości.

Nie mam żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, które by świadczyły o tym, że grozi nam w jakikolwiek sposób ograniczenie nauki stacjonarnej, więc przygotowujemy się do pełnego trybu stacjonarnego, tak jak w ubiegłym roku.

Sonda
Wolisz naukę zdalną czy stacjonarną?

Jak nauka zdalna, izolacja i brak kontaktów z rówieśnikami wpłynęły na młodzież? Posłuchaj podcastu DROGOWSKAZY.

Listen to "Skutki pandemii u dzieci" on Spreaker.