Nauka zdalna MARZEC 2022 z powodu wojny w Ukrainie? Jest rozporządzenie!

i

Autor: Domine Jerome/ABACA/Abaca/East News Nauka zdalna MARZEC 2022 z powodu wojny w Ukrainie? Jest rozporządzenie!

Nauka zdalna MARZEC 2022 z powodu wojny w Ukrainie? Jest rozporządzenie!

2022-03-01 10:00

Nauka zdalna w marcu 2022 dla jednych to sprawa oczywista i konieczna, a dla drugich wręcz przeciwnie. Sytuacja, do której nie można dopuścić. Tymczasem ministerstwo edukacji opublikowało specjalne rozporządzenie umożliwiające przejście na tryb nauki w systemie na odległość. Kogo ono dotyczy? Przekonajcie się i poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Nauka zdalna marzec 2022 - rozporządzenie

Nauka zdalna marzec 2022 wzbudza duże emocje wśród rodziców, nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów. Jeszcze w połowie lutego wiele osób zastanawiało się, czy niebawem nadejdzie kolejna fala zachorowań i ponownie nastąpi trudna sytuacja epidemiczna. Wiązałoby się to z tym, że uczniowie po raz kolejny przejdą na nauczanie zdalne. Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek, zaprzeczał i jasno wskazywał, że nie ma takich planów, a samo ministerstwo zrobi wszystko, by do tego nie doszło. Wtedy nikt się nie spodziewał, że niespodziewanie i brutalnie Rosja zaatakuje Ukrainę. Zginęło wiele osób, a sami obywatele Ukrainy walczą heroicznie o swoją ojczyznę. Szef resortu edukacji postanowił wydać rozporządzenie związane z możliwością zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach.

Kiedy wakacje 2022? Ile zostało do końca roku szkolnego?

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od marca 2022?
Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Nauka zdalna marzec 2022 - rozporządzenie

Nauka zdalna w marcu 2022 może obowiązywać w poszczególnych regionach. Ministerstwo dało możliwość zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach i placówkach oświatowych na terenie 8 powiatów przygranicznych z Ukrainą. O jakie obszary chodzi? Na obszarze powiatów bieszczadzkiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, tomaszowskiego i włodawskiego oraz miast na prawach powiatu: Chełma i Przemyśla dyrektorzy będą mogli w razie konieczności zawiesić zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. Minister Edukacji i Nauki wydał stosowne przepisy w tym zakresie.

Przepisy te dokładnie takie same, jak miało to miejsce jesienią ubiegłego roku w gminach graniczących z Białorusią. Oznaczają one wyłącznie możliwość, a nie konieczność, podejmowania takich decyzji przez organy prowadzące np. w sytuacji, gdy prosić o to będą rodzice dzieci. Dyrektor, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny, może zawiesić wszystkie lub poszczególne zajęcia dla grupy uczniów, oddziału klasowego, etapu edukacyjnego lub dla całej szkoły/placówki. Zajęcia mogą być prowadzone zdalnie lub w inny sposób ustalony przez dyrektora.

Źródło: Nauka zdalna MARZEC 2022 z powodu wojny w Ukrainie? Jest rozporządzenie!