telefon

i

Autor: gov.pl

Nadchodzą SPORE zmiany na Messengerze i Instagramie! Będą dotyczyć wiadomości audio i video

2021-08-18 13:35

Facebook wprowadzi w Messengerze nową opcję do rozmów wideo i audio - tzw. szyfrowanie end-to-end. Co to oznacza dla użytkowników? Od kiedy będą takie zmiany? Przeczytasz o tym w naszym artykule!

Facebook wreszcie wprowadza opcję, na którą czekało wiele osób - szyfrowanie end-to-end w rozmowach audio i wideo na Messengerze. Jak czytamy na stronie Business Insider Polska,  firma podkreśla, że "ludzie oczekują dzisiaj, że ich komunikatory będą bezpieczne i prywatne", a w trakcie pandemii platforma zanotowała spore wzrosty rozmów wideo i audio - do ok. 150 mln połączeń dziennie.

Nadchodzą SPORE zmiany na Messengerze i Instagramie! Będą dotyczyć wiadomości audio i video

Szyfrowanie end-to-end polega na tym, że tylko osoby biorące udział jako użytkownicy w danej konwersacji mogą odczytać swoje wiadomości. Nikt inny oprócz nich nie jest w stanie rozszyfrować treści tych rozmów, nawet Facebook. Jak podkreśla FB w komunikacie, szyfrowanie end-to-end jest już rozpowszechnione i staje się branżowym standardem. Firma podkreśla jednak, że nawet zaszyfrowaną wiadomość można zgłosić, jeśli coś jest z nią nie tak.

Szyfrowanie będzie opcjonalne przy połączeniach audio i wideo. Z informacji przekazanych przez Facebooka wynika, że opcję tę trzeba będzie włączyć każdorazowo - nie będzie się dało, przynajmniej póki co, ustawić szyfrowania na stałe do wszystkich konwersacji.

To nie wszystkie zmiany! 

Korzystałeś kiedyś z tzw. "tajnych konwersacji"? Tam też szykuję się mała rewolucja. Mianowicie pojawi się więcej opcji czasu, po którym ma znikać treść. Od teraz będzie to zakres od 5 sekund do 24 godzin.

Zmiany ogłoszono 13 sierpnia i od tego dnia konsekwentnie będą one wdrażane na całym świecie przez kilka tygodni. Facebook podkreśla, że niektóre osoby mogą dostać dodatkowe funkcjonalności do testowania - szyfrowane grupowe chaty i połączenia na Messengerze. Takie zmiany pojawiły się także na Instagramie. 

O krok od tajemnicy
Źródło: Nadchodzą SPORE zmiany na Messengerze i Instagramie! Będą dotyczyć wiadomości audio i video