Mecz Polska – Szwecja. Szwedzi pewni awansu – co to oznacza dla nas?

i

Autor: AP Hiszpania - Szwecja

Mecz Polska – Szwecja. Szwedzi pewni awansu, co to oznacza dla nas?

2021-06-22 9:12

Mecz Polska – Szwecja już jutro. Od wczoraj wiadomo, że nasi rywale, czyli Szwedzi są już pewni awansu dalszej fazy Euro 2021. Czy to oznacza, że zdecydują się na wpuszczenie drugiego składu by dać odpocząć najważniejszym piłkarzom? A może chcą walczyć o pierwsze miejsce w grupie E i zagrać z potencjalnie słabszym rywalem w 1/8 finału Euro 2020?

Mecz Polska – Szwecja to będzie ostatni mecz grupy E piłkarskich mistrzostw Europy. Szwedzi od poniedziałkowego wieczora są już pewni awansu do 1/8 finału, a to stało się dzięki wygranej Austrii nad Ukrainą i wygranej Belgii w meczu z Finlandią. Dzięki temu awans wywalczyła również Dania, która podczas Euro 2021 wygrała tylko raz! Kadra Szwecji prowadzi w naszej grupie z dorobkiem czterech punktów i niezależnie od wyniku spotkania z biało-czerwonymi nie spadną niżej niż na trzecią pozycję. Najsłabsze wśród klasyfikacji trzecich miejsc są na ten moment: Ukraina (grupa C), a także Finlandia (grupa B) – dwie drużyny, które prawdopodobnie zakończą swoje zmagania na Euro 2021. Czy taki przebieg piłkarskich wydarzeń sprawi, że czołowi reprezentacji kadry „Trzech Koron” zasiądą na ławce, a my będziemy walczyć o awans z potencjalnie słabszą Szwecją? Dzięki temu awans mamy w kieszeni? Możliwości są dwie.

Spis treści

  1. Mecz Polska – Szwecja. Szwedzi pewni awansu
  2. Mecz Polska – Szwecja. Co to oznacza dla nas?

Mecz Polska – Szwecja. Szwedzi pewni awansu

Szwedzi awansują do fazy pucharowej, gdyż po dotychczasowych rozstrzygnięciach w grupach A, B i C wiadomo, że Finlandia (B) oraz Ukraina (C) zakończyły pierwszą rundę z dorobkiem trzech punktów. Przed turniejem Szwedów zadowalało drugie miejsce w grupie zaraz za Hiszpanią. Po meczu Polski z Hiszpanią szwedzki dziennik „Aftonbladet” pisał: „Wymarzona sytuacja do grupowego triumfu”. Z drugiej zaś strony ten sam dziennik pisze dziś, że „Szwedzi nie muszą liczyć punktów” i dodaje, że bez względu na wynik z Polską grają dalej.

Mecz Polska – Szwecja. Co to oznacza dla nas?

Jeżeli zespół "Trzech Koron" wygra bądź zremisuje z Polską, to zajmie jedną z dwóch czołowych lokat w grupie B, a jeżeli przegra, to będzie drugi lub trzeci - w zależności od rezultatu rozgrywanego równocześnie pojedynku Hiszpania – Słowacja. Ewentualna przegrana w meczu z kadrą Paulo Sousy może więc zepchnąć ich na premiowane trzecie miejsce, ale wówczas okaże się, że Szwedzi trafią na mocniejszego rywala w 1/8 finału. Takie rozwiązanie zapewne nie jest priorytetem skandynawskich piłkarzy. Polskę do 1/8 finału Euro 2021 premiować będzie tylko zwycięstwo. W takim wypadku piłkarze trenera Paulo Sousy zajmą jedno z dwóch czołowych miejsc w grupie. Remis czy porażka oznaczać będzie zakończenie udziału w turnieju po fazie grupowej.

Kończące zmagania w grupie E spotkania rozegrane zostaną w środę o godz. 18 - Polska ze Szwecją zmierzą się w Sankt Petersburgu, a Hiszpania ze Słowacją w Sewilli

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy
Sonda
Polska - Szwecja na Euro 2020 - kto wygra?
Źródło: Mecz Polska – Szwecja. Szwedzi pewni awansu, co to oznacza dla nas?