Mąż miał dość narzekań żony i postanowił zbudować jej... OBROTOWY DOM. Skąd ten szalony pomysł?

i

Autor: youtube.com

Mąż miał dość narzekań żony i postanowił zbudować jej... OBROTOWY DOM. Skąd ten szalony pomysł?

2021-10-10 13:10

Mężczyzna chciał zadowolić żonę, która pragnęła bardziej zróżnicowanego widoku. Dlatego bośniacki innowator samouk zbudował obrotowy dom, dzięki czemu udało mu się spełnić marzenie ukochanej.

Miałem dość jej skarg i częstego remontowania naszego rodzinnego domu i powiedziałem: zbuduję ci obrotowy dom, abyś mogła go obracać, jak chcesz -  powiedział Reuterowi Vojin Kusic, lat 72, stojąc przed swoim nowym domem, który przyciąga uwagę zwiedzających. 

Położony na żyznej równinie w północnej Bośni, w pobliżu miasta Srbac, dom obraca się wokół 7-metrowej osi zaprojektowanej przez Kusica, z widokiem na pola kukurydzy i pola uprawne zmieniającym się na lasy i rzekę z pożądaną prędkością.

"Dom może zatoczyć pełne koło przez 24 godziny, gdy jest najwolniejszy, podczas gdy przy najszybszym obrocie może zatoczyć pełne koło w 22 sekundy"

– powiedział Kusić.

Jego żona nie chciała komentować nowego domu.

Kusić powiedział, że zainspirowali go serbsko-amerykańscy wynalazcy Nikola Tesla i Mihajlo Pupin, a pochodzenie z biednej rodziny bez możliwości dobrego wykształcenia zmusiło go do szukania sposobów na samodzielne wykonywanie różnych rzeczy i prac. 

Budowa trwała sześć lat, z przerwami na pobyt w szpitalu z powodu choroby serca: Poprosiłem lekarzy, aby spróbowali przedłużyć (moje życie) o co najmniej rok, ponieważ mam ten projekt w głowie i... nikt nie będzie wiedział, jak go dokończyć.

Wojna szwagrów. W ruch poszły grabie
Źródło: Mąż miał dość narzekań żony i postanowił zbudować jej... OBROTOWY DOM. Skąd ten szalony pomysł?