arkusz test

i

Autor: canva.com

MATURA

Matura poprawkowa 2024 - kiedy jest poprawka? Jak napisać podanie?

2024-07-10 8:23

Dla większości maturzystów majowy maraton okazał się być łatwizną, jednak znalazły się osoby, którym matura po prostu nie wyszła. To nie koniec świata, ponieważ jest jeszcze poprawka, czyli druga szansa dla tych, którzy nie poradzili sobie z danym egzaminem w pierwszym terminie. Kiedy można przystąpić do poprawki? Jak napisać podanie i w jakim czasie należy je złożyć?

Matura poprawkowa to druga szansa dla osób, którym z jakiegoś powodu nie powiodło się w pierwszym terminie. Kiedy odbędzie się poprawka? Z ilu przedmiotów można pisać maturę w drugim terminie? Odpowiedź jest prosta. Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego podczas matury 2024 w maju. Przypomnijmy, że matura 2024 trwa od 7 do 24 maja, a uczniowie podchodzą do egzaminów obowiązkowych na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego, jak i z dodatkowych rozszerzeń, z których wyniki będą odgrywały kluczową rolę podczas rekrutacji na studia.

ZOBACZ TAKŻE: Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski nie mają matury. Kto jeszcze należy do tego grona?

WYWIAD - Roxie Węgiel - OPOLE

Matura poprawkowa 2024 - kiedy jest? [DATA]

Kiedy jest matura poprawkowa 2024? Druga szansa dla uczniów, którym się nie powiodło w maju, nastąpi w sierpniu. Termin tegorocznej matury poprawkowej w części pisemnej będzie przeprowadzony 20 sierpnia 2024 roku o godzinie 9:00. Matury poprawkowe, w części ustnej odbędą się natomiast 21 sierpnia. Przypomnijmy, że poprawkę będą mogły pisać osoby, które otrzymały mniej niż 30% punktów z jednego przedmiotu obowiązkowego. Co jeśli ktoś zdał maturę, ale nie jest zadowolony z wyniku? Tu sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ poprawić wynik można dopiero w maju 2025, wtedy gdy będą główne matury kolejnego rocznika.

ZOBACZ TAKŻE: Bez telefonu jak bez ręki? Sprawdź, w ilu procentach smartfon ułatwia ci życie

Matura poprawkowa 2024 - PODANIE

Jak napisać podanie o maturę poprawkową? Gdzie je złożyć i w jakim terminie? Jeśli osoba, która nie zdała matury chce przystąpić do poprawki, musi złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemną deklarację w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników, a nie później niż do 16 lipca 2024 roku. Oświadczenie do wydruku, znajduje się na stronie CKE w zakładce: egzamin maturalny -> wyniki, sprawozdania -> oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym. Podanie należy złożyć w swojej szkole w sekretariacie lub u dyrektora placówki.

Sonda
Będziesz pisał maturę poprawkową?
Listen to "Dziady cz. III - Adam Mickiewicz - streszczenie i opracowanie lektury, bohaterowie" on Spreaker.