Matura poprawkowa to druga szansa dla osób, którym z jakiegoś powodu nie powiodło się w pierwszym terminie. Kiedy odbędzie się poprawka? Z ilu przedmiotów można pisać maturę w drugim terminie? Odpowiedź jest prosta. Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego podczas matury 2024 w maju. Przypomnijmy, że matura 2024 trwa od 7 do 24 maja, a uczniowie podchodzą do egzaminów obowiązkowych na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego, jak i z dodatkowych rozszerzeń, z których wyniki będą odgrywały kluczową rolę podczas rekrutacji na studia.
ZOBACZ TAKŻE: Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski nie mają matury. Kto jeszcze należy do tego grona?
Matura poprawkowa 2024 - kiedy jest? [DATA]
Kiedy jest matura poprawkowa 2024? Druga szansa dla uczniów, którym się nie powiodło w maju, nastąpi w sierpniu. Termin tegorocznej matury poprawkowej w części pisemnej będzie przeprowadzony 20 sierpnia 2024 roku o godzinie 9:00. Matury poprawkowe, w części ustnej odbędą się natomiast 21 sierpnia. Przypomnijmy, że poprawkę będą mogły pisać osoby, które otrzymały mniej niż 30% punktów z jednego przedmiotu obowiązkowego. Co jeśli ktoś zdał maturę, ale nie jest zadowolony z wyniku? Tu sprawa wygląda nieco inaczej, ponieważ poprawić wynik można dopiero w maju 2025, wtedy gdy będą główne matury kolejnego rocznika.
ZOBACZ TAKŻE: Bez telefonu jak bez ręki? Sprawdź, w ilu procentach smartfon ułatwia ci życie
Matura poprawkowa 2024 - PODANIE
Jak napisać podanie o maturę poprawkową? Gdzie je złożyć i w jakim terminie? Jeśli osoba, która nie zdała matury chce przystąpić do poprawki, musi złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemną deklarację w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników, a nie później niż do 16 lipca 2024 roku. Oświadczenie do wydruku, znajduje się na stronie CKE w zakładce: egzamin maturalny -> wyniki, sprawozdania -> oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym. Podanie należy złożyć w swojej szkole w sekretariacie lub u dyrektora placówki.
Polecany artykuł: