Luzowanie obostrzeń od 6 czerwca. Jesteś zaszczepiony? Limity nie będą cię obowiązywały

i

Autor: KPRM Luzowanie obostrzeń od 6 czerwca. Jesteś zaszczepiony? Limity nie będą cię obowiązywały

Luzowanie obostrzeń. Jesteś zaszczepiony? Limity nie będą cię obowiązywały

2021-06-02 10:44

Od 6 czerwca kolejne obostrzenia zostaną poluzowane. Zmiany dotyczą przede wszystkim limitów osób. Jak poinformował podczas środowej (2 czerwca) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, do KAŻDEGO LIMITU nie będą wliczane osoby zaszczepione. Oznacza to, że jeżeli jesteśmy zaszczepieni, nie będziemy liczeni m.in. w limitach hotelowych czy konferencyjnych.

- Bardzo ważną informacją jest to, że konsekwentnie w ramach każdego limitu, o którym mówiliśmy do tej pory, do tych limitów nie są wliczane osoby zaszczepione. To jest kluczowa informacja, bo jeżeli ktoś jest zaszczepiony, nie będzie liczony ani w limitach hotelowych, ani konferencyjnych, ani we wszystkich innych limitach, z którymi mamy do czynienia - powiedział na konferencji prasowej Niedzielski.

Wcześniej minister informował m.in., że od 6 czerwca zwiększa się limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób oraz zostaje przywrócona możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15 m kw.

Raport z anteny 1.06, godz.10

Dodał, że zdecydowano o tym na podstawie wyników badań, które wskazują, że szczepienie zabezpiecza w bardzo dużym stopniu - nawet w 90 proc. - przed rozprzestrzenianiem się zakażenia Covid-19. Zaznaczył, że ma to też być zachętą do szczepienia się, bo ono będzie "pewnego rodzaju przepustką" do tego, by uczestniczyć w imprezach i wydarzeniach publicznych.

Źródło: Luzowanie obostrzeń. Jesteś zaszczepiony? Limity nie będą cię obowiązywały