Łukasz Fabiański

i

Autor: Ronnie Macdonald flickr.com Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański KOŃCZY KARIERĘ - jakie są powody tej decyzji?

2021-08-08 14:05

To najbardziej zaskakująca sportowa wiadomość dnia! W niedzielę, 8 sierpnia, Łukasz Fabiański ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. W bramce Biało-Czerwonych stawał od 2006 roku. Jakie są powody jego decyzji? Dowiedzcie się z artykułu.

Łukasz Fabiański kończy karierę - taka wiadomość obiegła Polskie media w niedzielę, 8 sierpnia. Informację przekazał Polski Związek Piłki Nożnej. W bramce Polaków stawał przez 15 lat. Swój debiut w seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył w meczu z Arabią Saudyjską rozegranym 28 marca 2006. Od tamtego czasu zagrał 56 meczów w drużynie narodowej z czego 26 (rekord) z czystym kontem. Bronił podczas mistrzostw świata 2006 i 2018, a także mistrzostw Europy 2008, 2016 oraz 2020. Na ostatnim EURO nie zagrał ani minuty i jest pierwszym od zakończenia turnieju reprezentantem ogłaszającym koniec kariery. Dlaczego podjął taką decyzję? O tym czytamy w komunikacie PZPN.

Boniek dziękuje Fabiańskiemu

W tym samym komunikacie znajdujemy też słowa Zbigniewa Bońka. Prezesa PZPN uszanował decyzję bramkarza i podziękował mu za występy w barwach reprezentacji:

Bohaterski górnik uratował chłopaka i jego psa

Łukasz Fabiański: "Postanowiłem ustąpić miejsca młodszym kolegom"

W komunikacie, który pojawił się na stronie PZPN, przytaczane są słowa samego Łukasza Fabiańskiego. Piłkarz zwraca uwagę, że właśnie teraz jest najlepszy czas, by zakończyć występy w reprezentacji. Bramkarz podkreślił, że ma już swoje lata, a ostatnie urazy nie zawsze pozwalały mu prezentować 100% swoich możliwości. W wypowiedzi pada ją bardzo wzruszające słowa: - Postanowiłem ustąpić miejsca młodszym kolegom. Pełna treść wypowiedzi Łukasza fabiańskiego poniżej:

Zawsze świetnie czułem się w drużynie narodowej. Zarówno w kadrach młodzieżowych, jak i w reprezentacji seniorów. Za każdym razem starałem się dawać drużynie narodowej tyle, ile tylko mogłem, poświęcać całe serce. Uważam, że teraz nadszedł najlepszy moment, aby pożegnać się z reprezentacją. Mam już swoje lata, w ostatnim czasie zmagałem się z kilkoma mikrourazami, przez które nie mogłem być zawsze do dyspozycji. Postanowiłem ustąpić miejsca młodszym kolegom. Mamy wielu znakomitych bramkarzy, którzy – podobnie jak ja kiedyś – czekają na swoją szansę w drużynie narodowej. Niech spełniają swoje marzenia! Ja chciałbym skupić się teraz wyłącznie na karierze klubowej. Przede mną kolejny wymagający sezon w Premier League, a mój West Ham United zagra również w Lidze Europy. Dziękuję z całego serca wszystkim trenerom i kolegom, z którymi miałem przyjemność spotkać się w reprezentacji, a także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i naszym wspaniałym kibicom. Przeżyłem w biało-czerwonych barwach wiele fantastycznych momentów. Nigdy tego nie zapomnę! Zawsze będę kibicem drużyny narodowej. Do zobaczenia na stadionach!

Łukasz zadzwonił do mnie dziś rano i przekazał decyzję. Był pewny swego, dokładnie to przemyślał. Chciałbym mu serdecznie podziękować za wszystko, co zrobił dla reprezentacji Polski. Zawsze mogliśmy na niego liczyć. Jestem przekonany, że nasi kibice również chcieliby zgotować mu owację na stojącą, dlatego wystąpią z wnioskiem do nowych władz PZPN, abyśmy wszyscy razem mogli pożegnać Łukasza przed październikowym meczem eliminacji mistrzostw świata z San Marino na PGE Narodowym w Warszawie. Fabiański jest fantastycznym bramkarzem i jeszcze lepszym człowiekiem. Właśnie zamyka się kolejna piękna karta, kariera, w historii reprezentacji Polski. Sądzę jednak, że Łukasz może dać jeszcze wiele naszemu futbolowi w przyszłości, swoim bogatym doświadczeniem. Teraz niech skupi się na karierze klubowej. Życzę mu zdrowia i kolejnych sukcesów.

Źródło: pzpn.pl

Gdzie gra Łukasz Fabiański?

Koniec występów reprezentacyjnych nie oznacza zakończenia kariery klubowej. Łukasz Fabiański jest bramkarzem West Ham United. W tym sezonie jego klub będzie grał w Lidze Europy.

Źródło: Łukasz Fabiański KOŃCZY KARIERĘ - jakie są powody tej decyzji?