zdjęcie poglądowe Warszawa

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe Warszawa

Kiedy ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Zastanawiające słowa radnego PO w programie Super Ring

2022-06-22 15:36

Czy musi wymrzeć pewne polityczne pokolenie, żeby w Warszawie pojawiła się ul. Lecha Kaczyńskiego? “Myślę, że tak” - mówił w programie Super Ring radny PO Paweł Lech. Tego warto posłuchać!

Kiedy ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Zastanawiające słowa radnego PO w programie Super Ring. Paweł Lech (PO) był gościem programu Super Ring. Razem z radnym niezrzeszonym Markiem Szolcem, dyskutował o honorowym obywatelstwie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pod koniec programu Artur Jarząbek zadał pytanie o ul. Lecha Kaczyńskiego. Tą obiecywał nawet prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Do dziś tej obietnicy nie spełnił. Radny Paweł Lech uważa, że taka ulica powinna w stolicy się pojawić.

Ale to słyszymy już od wielu lat. Czy to nie jest małostkowe? Przegłosujcie raz a porządnie taką nazwę i zamknijmy sprawę.

Ale żeby przegłosować taką ulicę, to znowu musi być pewien konsensus. Polityk, którym był Lech Kaczyński, nie może być wykorzystywany do bieżącej polityki.

Ale on zawsze będzie w takim razie wykorzystywany do bieżącej polityki.

No nie będzie. Myślę, że będzie taki czas kiedy rzeczywiście będzie można na chłodno podejść…

Kiedy?

Myślę, że wszyscy wiemy kiedy.

To niech Pan to powie.

Kiedy spór polityczny w Polsce będzie miał już zupełnie inny charakter. Nie będzie sięgał początków naszej transformacji, późnych czasów PRL-u, kiedy będzie on zupełnie inny, mniej emocjonalny.

Wtedy kiedy wymrze pewne polityczne pokolenie?

Myślę, że tak. Dobrze Pan to ujął. Kiedy osobiste animozje nie będą stały na przeszkodzie stworzenia pewnego innego obrazu życia politycznego.

Ulica Kaczyńskiego w Warszawie