Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Kiedy poznamy nazwisko trenera kadry? Znamy datę

2021-12-30 10:18

Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał kontrakt z selekcjonerem reprezentacji Paulo Sousą - poinformowano w środę. Jak zapowiedział Cezary Kulesza dopiero teraz rozpoczyna się poszukiwanie nowego selekcjonera. Kiedy poznamy jego nazwisko? Prezes oznajmił, iż wszystkiego dowiemy się w styczniu.

Paulo Sousa był 48. selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski, a pierwszym Portugalczykiem, który prowadził kadrę biało-czerwonych. Pracował z reprezentacją Polski od końca stycznia 2021 roku, gdy zastąpił Jerzego Brzęczka. W niedzielę Portugalczyk poinformował Cezarego Kuleszę o tym, iż zamierza rozwiązać kontrakt. Kontrakt został faktycznie rozwiązany w środę.

Najpierw chciałem załatwić sprawę pana Sousy. Teraz przechodzimy do tematu jego następcy. Wiem, że kibiców ta kwestia niezwykle interesuje, ale proszę jeszcze o chwilę cierpliwości - powiedział prezes PZPN, Cezary Kulesza w wywiadzie dla Interii.

Jak następnie dodał prezes PZPN, decyzja związana z zatrudnieniem nowego selekcjonera ma zapaść w styczniu.

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia 2

Kto nowym trenerem?

Łącznie Sousa prowadził biało-czerwonych w 15 spotkaniach. Zanotował sześć zwycięstw, ale wyłącznie z drużynami niżej notowanymi, pięć remisów i cztery porażki. Bilans goli: 37-20. Kto jednak zostanie jego następcą? Wybór ma nastąpić w pierwszych dniach nowego roku. Najwięcej mówi się o Adamie Nawałce, który nie tak dawno święcił z naszą kadrą duże sukcesy, jednak rozstał się on z naszą reprezentacją po nieudanym Mundialu w 2018 roku w Rosji. W gronie kandydatów wymienia się także m.in. Czesława Michniewicza.

Reprezentację Polski czekają teraz kluczowe spotkania. W marcu odbędzie turniej barażowy o udział w Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Półfinałowy mecz barażowy odbędzie się 24 marca na stadionie Łużniki w Moskwie. Polska zagra w nim z Rosją. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w finale barażowym 29 marca u siebie z lepszym z pary Szwecja - Czechy. Przypomnijmy, iż nowy selekcjoner będzie miał tylko trzy dni na przygotowanie drużyny i ułożenie jej po swojemu przed tym arcy ważnym meczem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kiedy poznamy nazwisko trenera kadry? Znamy datę