deszcz

i

Autor: pixabay.com deszcz

Kiedy będzie ciepło w lipcu 2022? Kiedy przestanie padać deszcz?

2022-07-12 8:42

Lipiec trwa w najlepsze, jednak pogoda za oknem w ostatnim czasie jest jakby jesienna. Od kilku dni nad Polską przeważa zachmurzone niebo, a w niektórych regionach występują obfite opady deszczu i chłodniejszy podmuch wiatru. Kiedy w końcu będzie ciepło? Czy pogoda w lipcu 2022 się poprawi? Sprawdźcie, kiedy należy spodziewać się słonecznych i cieplejszych dni.

Pogoda w lipcu 2022 płata figle. Choć początek miesiąca był wręcz upalny, to szybko nadeszło ochłodzenie, wraz z opadami deszczu. Polacy masowo zaczęli otrzymywać alerty dotyczące burz, którym w niektórych regionach towarzyszył nawet intensywny grad. W poniedziałkowy poranek 11 lipca, IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 11 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Oprócz tego spodziewane są opady deszczu do około 20 mm i porywy wiatru do 70 km/h. Kolejne dni również nie zapowiadają się zbyt kolorowo, dlatego wiele osób zastanawia się, kiedy w końcu przestanie padać? Kiedy nadejdą ciepłe dni?

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie jest burza? Mapa burzowa w Polsce, ostrzeżenia pogodowe

Wakacyjny Superhit Odc. 2 - lata 90 z neonami

Kiedy będzie ciepło w lipcu 2022?

W poniedziałek 11 lipca, Polska będzie znajdować się pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Łotwą i chłodnych mas powietrza polarnomorskiego. Czy to oznacza, że czeka nas kolejny tydzień z kiepską pogodą? Okazuje się, że do naszego kraju od strony zachodniej zbliżać się będzie od wtorku 12 lipca klin wyżowy z centrum nad Morzem Północnym. Oznacza to, że przyniesie on ze sobą wyraźne ocieplenie, dlatego w tamtych okolicach należy spodziewać się od środy nawet 30 st. Celsjusza! Jeśli narzekaliście na kiepską, jesienną pogodę to możecie przestać. Od 18 lipca upały ponownie powrócą, a wraz z nimi prawdziwa wakacyjna aura!

ZOBACZ TAKŻE: Upały w Polsce 2022. Jak radzić sobie z upałami? Jak się chronić?

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?