WIELKI PIĄTEK

Kartka do wysłania na Wielki Piątek. Piękne obrazki religijne na święta wielkanocne

2024-03-28 18:29

Wielki Piątek upamiętnia mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Dzień ten jest jednym z najważniejszych dni w chrześcijańskim kalendarzu. To czas głębokiej refleksji nad cierpieniem Chrystusa oraz okazja do modlitwy. W tym wyjątkowym dniu warto nie zapominać o bliskich i wysłać im pozdrowienia i piękne cytaty związane właśnie z Wielkim Piątkiem.

Kartki na Wielki Piątek - religijne życzenia do wysłania. Wielki Piątek jest dniem głębokiej żałoby i skupienia. To czas, kiedy ludzie refleksyjnie patrzą na swoje życie, rozważając swoje grzechy i błagając o przebaczenie. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Późniejszym popołudniem w kościołach odbywa się Droga Krzyżowa, a wieczorem wierni uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej. Mimo, iż Wielki Piątek jest dniem żałoby i smutku, to także okazja do wyrażenia wiary w nadzieję, którą niesie ze sobą Zmartwychwstanie Chrystusa. Dla wielu jest to czas, kiedy wpatrują się w przyszłość z wiarą i optymizmem, wierząc, że męka i śmierć Chrystusa zostały przezwyciężone przez jego triumfalne Zmartwychwstanie.

Anna Szymańczyk to filmowa Oliwka. Jak wspomina pracę na planie Nic na siłę?

Kartki z życzeniami. Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień zadumy, ale w tym wszystkim warto pamiętać też o innych. Ciepłe życzenia, dobre słowo lub piękny cytat z pewnością wywołają uśmiech na twarzy niejednej osoby. W naszej galerii znajdziecie piękne wierszyki religijne i obrazki, które można za darmo pobrać i wysłać znajomym i rodzinie.