Jan Paweł II na paryskim Fashion Weeku. Zagraniczny raper wystąpił w bluzie z papieżem

i

Autor: AKPA Jan Paweł II na paryskim Fashion Weeku. Zagraniczny raper wystąpił w bluzie z papieżem

Jan Paweł II na paryskim Fashion Weeku. Zagraniczny raper wystąpił w bluzie z papieżem

2022-10-10 10:59

Kilka dni temu świat obiegła szokująca informacja. Zagraniczny raper Kanye West pojawił się na francuskim Fashion Weeku w... bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II. Polski "duet" okrzyknięto memem, ale nie wszystkim jest do śmiechu. Dodatkowo okazuje się, że bluza z wizerunkiem papieża ma trafić do sprzedaży. Przesada?

Nie milkną echa po incydencie zagranicznego rapera na francuskim Fashion Weeku. Kanye West uznawany za jedną z najważniejszych gwiazd muzyki popularnej XXI wieku zrobił niedawno niemałe zamieszanie. Artysta jest nie tylko raperem, ale także projektantem mody, więc nie mogło zabraknąć go na Paryskim Tygodniu Mody. Kanye znany także jako Ye miał okazję zaprezentować swoją własną markę Yeezy w Paryżu, a na wybiegu znalazły się modelki w jego nowym projekcie. Mowa o bluzach z wizerunkiem Jana Pawła II, którą miał na sambie także sam raper. Na ubraniu widniał napis: Juan Pablo II, a dodatkowo pojawiło się zdanie Seguiremos Tu Ejemplo, które z języka hiszpańskiego można przetłumaczyć Będziemy podążać za Twoim przykładem. Na plecach było kolejne hasło White Lives Matter, co oznacza Białe Życia Mają Znaczenie, które przez populację jest kojarzone z rasizmem. Prawdopodobnie napis ten miał być odpowiedzią na ruch Black Lives Matter, który walczy o prawa osób czarnoskórych.

Szybkie pytania - Borysewicz

Kanye West - Jan Paweł II

Kanye West pojawił się w bluzie z wizerunkiem papieża Jana Pawła II na francuskim Fashion Weeku i wywołał ogromne zamieszanie i niesmak. W ramach oburzenia i protestu wiele osób zaczęło wychodzić z sali na której trwał pokaz jego marki, a dodatkowo na rapera wylała się fala hejtu z całego świata. Mimo iż sytuacja stała się memem, to niektórzy poczuli się bardzo urażeni. Co ciekawe, bluza z wizerunkiem papieża ma trafić do sprzedaży. Przesada?

Sonda
Bluza z wizerunkiem papieża - co sądzisz?