egzamin

i

Autor: canva

MATURA 2024

Jak zdać maturę z języka angielskiego? Te PEWNIAKI na pewno ci pomogą!

2024-05-09 8:14

Matura 2024 zbliża się wielkimi krokami. Na absolwentów szkół wyższych czekają nie tylko obowiązkowe podstawy, ale także matury ustne i te dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język angielski. Jak go zdać? To warto powtórzyć przed egzaminem.

Jak zdać maturę z angielskiego na 30%? Taką zagwozdkę mają uczniowie, którzy nie czują się zbyt pewnie w tym przedmiocie, a muszą go zdać by nie podchodzić do matury poprawkowej. W tym roku egzamin maturalny rozpoczyna się we wtorek 7 maja z języka polskiego na poziomie podstawowym. W kolejnych dniach na zdających czekać będzie matematyka, której obawia się znaczna większość, a także język angielski, który również budzi niepokój wśród maturzystów. Choć jest to język obcy, który dziś używa go na świecie większość osób, niektórzy nie czują się jednak pewnie i obawiają się egzaminu maturalnego. Aby zdać maturę z angielskiego na poziomie podstawowym należy uzyskać 30% punktów. Zdający mają na rozwiązanie zadań ze słuchania, czytania i pisania 120 minut. Jakie zadania mogą pojawić się na maturze z języka angielskiego 2024? Wiemy co warto powtórzyć.

Eska Daje Szkołę - Król Karol

Matura 2024: język angielski – przecieki

Jakie zadania będą na maturze z języka angielskiego? Przecieki maturalne co roku o tej porze są poszukiwane przez uczniów, bowiem mają nadzieję, że zdania pojawią się w sieci. Musimy Was zmartwić. Nie ma szans, aby przecieki maturalne pojawiły się w sieci. Arkusze są ściśle tajne, a ich treść znana jest dopiero w dniu egzaminu, kiedy zdający je otworzą. Gdyby jednak przed terminem głównym arkusze maturalne wyszły na jaw, najprawdopodobniej egzamin byłby nieważny i uczniowie musieliby podchodzić do nich drugi raz.

Przed maturą z języka angielskiego warto jednak powtórzyć sobie:

  • wyrażenia do formy pisemnej (na początek, środek i zakończenie);
  • słownictwo z kategorii: zdrowie, człowiek, sport, wakacje, życie prywatne, kultura, zwierzęta i przyroda, nauka i technika, zakupy, praca, edukacja, podróże;
  • powtórka czasów Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, Past Continuous, Past Perfect, Future Simple
  • opanowanie zasad i wyrażeń do krótkiej formy pisemnej (e-mail, notka na bloga, ogłoszenie, zaproszenie);
  • gramatyka i środki językowe;

ZOBACZ TAKŻE: Co to są idiomy? Dzięki nim zdobędziesz dodatkowe punkty na maturze z angielskiego!