ILE ZARABIA POLSKI ŻOŁNIERZ? Uposażenie zasadnicze od szeregowego do generała

2022-05-18 13:46

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w polskiej armii? Ile zarabiają szeregowi i marynarze, a ile generałowie i admirałowie? Z naszego artykułu dowiecie się, jakie są wysokości podstawowego uposażenia w wojsku.

Jakie są zarobki w wojsku? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszyscy ci, którzy planują związać swoją przyszłość zawodową z armią. W 2022 ogłoszono podwyżkę dla żołnierzy. W marcu na konta wojskowych trafiło większe uposażenie zasadnicze z wyrównaniem od stycznia. Nowe wynagrodzenia objęły wszystkich - od szeregowego i marynarza, po generała i admirała. Żołnierze nie mogą narzekać na zarobki. Tym bardziej, że do uposażenia zasadniczego doliczane są jeszcze różne dodatki, np. motywacyjny, kompensacyjny lub za długoletnią służbę. Wszystko to sprawia, że służba, choć ciężka, staje się naprawdę opłacalna.

Michał Kołodziejczak: Putin chce wywołać głód

Pensja, dodatki i nagrody w Wojsku

Rozporządzenie w sprawie podwyżek dla żołnierzy Wojska Polskiego podpisał w marcu Mariusz Błaszczak. Wynagrodzenia wzrosły średnio o 676 zł, a przeciętny żołd w Wojsku Polskim wraz z dodatkami zaczął wynosić 6830 zł. Skoro mowa o dodatkach i nagrodach, należy wymienić dodatek za długoletnią służbę, dodatek motywacyjny, dodatek kompensacyjny, dodatek służbowy i nagrody jubileuszowe. Zasady przyznawania dodatków znajdziecie tutaj. Zaś ile wynosi zasadnicze uposażenie na różnych szczeblach w wojsku? To sprawdzicie w galerii na szczycie strony.

Źródło: www.wojsko-polskie.pl

Źródło: ILE ZARABIA POLSKI ŻOŁNIERZ? Uposażenie zasadnicze od szeregowego po generała