Selfie Chrissy Teigen

i

Autor: Vogue Selfie Chrissy Teigen

Ile selfie każdego dnia robią sobie Polacy? Ciężko uwierzyć, jednak TO PRAWDA

2021-06-24 10:43

Firma Spicy Mobile przeprowadziła badanie, ile zdjęć swoim smartfonem każdego dnia robią Polacy. Liczba może zaskakiwać. Jak się okazuje młode kobiety robią swoim telefonem... aż 27 zdjęć dziennie. Mężczyźni tych zdjęć robią jednak znacznie mniej.

Jak wynika z badania, przeprowadzonego przez firmę Spicy Mobile, przeciętny użytkownik smartfona w Polsce ma w swoim urządzeniu prawie tysiąc obrazków i około 60 filmików. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie więcej zdjęć robią panie. Kobiety zapisują dziennie aż 27 nowych zdjęć, lub innych plików. Mężczyźni są w tej sprawie zdecydowanie aktywni. Ilość robiona przez nich nowych zdjęć jest o połowę mniejsza niż u kobiet.

KTO ROBI NAJWIĘCEJ ZDJĘĆ?

Z badań na polski rynek wynika, iż najwięcej zdjęć wykonują najmłodsi użytkownicy smartfonów, w wieku 15-24 lata, którzy zapisują na swoim urządzeniu średnio 29 obrazów dziennie. Najmniej osoby w wieku 25-34 lata – tylko 14.

Co jednak ciekawe, przeciętny użytkownik smartfona ma na swoim telefonie około 957 obrazów i 60 plików wideo. Jeśli chodzi o filmy, również i w tym przypadku częściej zapisują je kobiety niż mężczyźni (50 do 40 plików miesięcznie). CIEKAWOSTKA! Jednak to panowie w wieku 35-44 lata mają na swoich smartfonach najwięcej materiału wideo – aż 155 pliki. Co to może oznaczać? Panowie znacznie mniej robią zdjęć oraz kręcą filmów a co za tym idzie, znacznie mniej zaglądają w albumy w swoich telefonach. W rezultacie nie kasują oni materiałów do których być może już nigdy nie wrócą.

Kadra wróciła do Sopotu. Piłkarze siedzieli na plaży do białego rana

PO CO NAM TYLE ZDJĘĆ?

Po co aż tyle zdjęć? Okazuje się bowiem, iż tylko 45% osób które robi tyle zdjęć korzysta z Instagrama, który wydaje się naturalną opcją do dzielenia się swoimi zdjęciami. Co równie ciekawe 85% wszystkich zdjęć na świecie obecnie zrobiona jest już telefonem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: Ile selfie każdego dnia robią sobie Polacy? Ciężko uwierzyć, jednak TO PRAWDA