Hiszpanie załamani po meczu z Polską

i

Autor: PAP/EPA

Euro 2020. Hiszpanie ZAŁAMANI po meczu z Polską! Kadra bez formy, gwiazd i szacunku dla kibiców

2021-06-22 11:25

Po meczu Polska - Hiszpania na Euro 2020, mieszkańcy półwyspu iberyjskiego nie są w najlepszych nastrojach. Hiszpańskie media przed środowym meczem piłkarskich mistrzostw Europy ze Słowacją krytykują formę rodzimej reprezentacji i wskazują, że awans podopiecznych trenera Luisa Enrique do dalszej fazy turnieju nie jest pewny.

Portal "20 Minutos" wskazuje, że po meczu z Polską nasiliła się presja na kadrę Hiszpanii, która po dwóch spotkaniach Euro ma w dorobku zaledwie dwa punkty i jedną zdobytą bramkę. Dodano też, że po sobotnim pojedynku z biało-czerwonymi atmosfera wokół reprezentacji stała się napięta, a zawodnicy nawet nie pozdrawiają swoich kibiców.

"Wielu kibiców skarżyło się, że nasi gracze wychodząc z hotelu w Sewilli nawet ich nie pozdrowili. (...) Takie zachowanie oburza kibiców i nie pomaga samym piłkarzom" - oceniono.

Hiszpański portal przypomniał, że o ile w poprzednich edycjach dużych imprez "La Roja" występowała z co najmniej jednym znanym zawodnikiem, mającym status gwiazdy, to w tegorocznym Euro nie ma w swoich szeregach takiej osoby.

Komentatorzy podkreślają, że pierwotnie wskazywany na lidera zespołu Alvaro Morata wraz ze swoją nieskutecznością w dwóch meczach przestał być w ogóle uważany za potrzebnego w wyjściowej jedenastce. Wskazują, że większość nie widzi go w pierwszym składzie przeciwko Słowacji.

W podobnym tonie pisze dziennik "AS", cytując byłego holenderskiego piłkarza Rafaela van der Vaarta, który przed spotkaniem ze Słowacją powiedział w jednym z telewizyjnych komentarzy o kadrze Hiszpanii, że jest okropna.

"Mam nadzieję, że trafimy na nią. Nie ma niczego w tej drużynie, a jedyne co potrafią robić zawodnicy to podawać piłkę z jednej strony na drugą. Nie ma nawet jednego gracza, który potrafiłby wykonać kluczowe podanie" - ocenił Holender.

Tymczasem sportowy dziennik "Marca" wskazał, że w przeprowadzonym wśród swoich czytelników sondażu do wtorkowego południa aż 83 proc. kibiców negatywnie oceniło dotychczasowe występy zespołu narodowego w ME.

Gazeta zaznaczyła, że wśród ponad 110 tys. uczestników ankiety przeprowadzonej za pośrednictwem strony internetowej dziennika aż 87 proc. negatywnie ocenia również selekcjonera Luisa Enrique.

"Te dwa remisy wyrządziły wiele szkody pochodzącemu z Asturii szkoleniowcowi" - zauważyła "Marca".

Odnotowała również, że przed decydującym o wyjściu z grupy meczem ze Słowacją atmosfera wokół reprezentacji Hiszpanii jest bardzo napięta.

Euro 2020: Ostatni trening Polaków przed meczem z Hiszpanią.
Źródło: Euro 2020. Hiszpanie ZAŁAMANI po meczu z Polską! "Kadra bez formy, gwiazd i szacunku dla kibiców"