Strelicja

i

Autor: pixabay.com Strelicja

Egzotyczne rośliny, które wyrosną w Polsce - te gatunki ozdobią twój dom i ogród [GALERIA]

2021-07-28 13:40

Choć polska flora jest przebogata i zachwycająca, to próżno szukać w naszych lasach roślin takich, jak na przykład bananowiec. A jednak, choć klimat Polski nie sprzyja egzotycznym roślinom, da się je hodować w domu i ogrodzie. Zobaczcie, jakie rośliny mogą cieszyć wasze oczy.

Egzotyczne rośliny w Polsce nie muszą być do zobaczenia tylko w ogrodach botanicznych. Wiele gatunków, które normalnie nie rosną w naszym dość surowym klimacie, można przy odrobinie wiedzy i samozaparcia wyhodować w domu, a czasem też w ogrodzie. Zaskoczeniem może być na przykład to, że w Polsce da się utrzymać bananowca! Oczywiście rośliny takie, jak ta, wymagają dużo pielęgnacji. Nieco łatwiej zadbać o egzotyczne rośliny doniczkowe - na przykład bardzo efektownego kumkwata, który na dodatek rodzi jadalne owoce. Takie rośliny nie tylko cieszą oczy. Każdy ich liść i kwiat można potraktować jako dowód na wytrwałość i troskliwość hodowcy. Przygotowaliśmy galerię, w której pokazujemy kilka egzotycznych gatunków roślin, które mogą wzrastać pod waszą opieką.

Insektarium Centrum Przyrodniczego

Te egzotyczne rośliny można hodować w Polsce - GALERIA

Kolokazja, sterlicja, bananowiec, kumkwat - te i inne egzotyczne rośliny uda wam się wyhodować. Zobaczcie naszą galerię.

Źródło: Egzotyczne rośliny, które wyrosną w Polsce - te gatunki ozdobią twój dom i ogród [GALERIA]