arkusz, test

i

Autor: pixabay.com

Egzamin zawodowy 2022 - WYNIKI i PUNKTY. Kiedy będą wyniki i jak je sprawdzić?

2022-06-01 9:24

Egzamin zawodowy rozpoczyna się już w czerwcu 2022 roku. Na uczniów z wielu szkół zawodowych i branżowych, czekać będą testy pisemne, jak i praktyczne podczas których będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu danej kwalifikacji. Gdzie szukać wyników? Ile punktów trzeba uzyskać żeby zdać? Najważniejsze informacje na temat egzaminów zawodowych, znajdziecie poniżej.

Spis treści

  1. Egzamin zawodowy 2022 - WYNIKI
  2. Egzamin zawodowy 2022 - PUNKTY

Egzamin zawodowy 2022 - WYNIKI i PUNKTY ciekawią wiele osób. Kiedy będą wyniki i jak je sprawdzić? Ile punktów trzeba uzyskać z części pisemnej i praktycznej, aby zdać? Egzamin zawodowy to bardzo ważny test w życiu młodych osób, który potwierdza kwalifikacje w zawodzie. Przeprowadzany jest w dwóch częściach - pisemnej i praktycznej i na podstawie programu, sprawdza, poziom wiedzy uczniów z zakresu jednej kwalifikacji. Młodzież z technikum, zawodówki i szkół branżowych, przystępuje do egzaminu w formułach: 2012, 2017 lub 2019 - w zależności od kiedy rozpoczęli naukę w szkole. Gdzie i kiedy sprawdzić wyniki egzaminów zawodowych? Ile trzeba uzyskać punktów żeby zdać? 

Szybkie pytania - Marien

Egzamin zawodowy 2022 - WYNIKI

Gdzie sprawdzić wyniki? Kiedy będą wyniki z Egzaminów zawodowych 2022? Informacji na ten temat, poszukuje wielu uczniów, którzy w tym roku zmierzyli się z częścią pisemną, jak i częścią praktyczną egzaminu. Okazuje się, że niezależnie od tego w której formule młodzież pisała egzamin zawodowy, wyniki poznają w jednym czasie. Wyniki Egzaminu zawodowego 2022 będą dostępne 31 sierpnia 2022 roku, natomiast 7 września szkołom i innym placówkom, zostaną przekazane świadectwa i dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin zawodowy 2022 - arkusze, odpowiedzi, zadania. Gdzie szukać arkuszy online?

Gdzie szukać wyników? W pierwszej kolejności osoba zdająca egzamin zawodowy, powinna otrzymać od swojej szkoły login i hasło, które umożliwią zalogowanie się do systemu i sprawdzenie wyników. Wyniki egzaminu zawodowego będzie można sprawdzić online na stronach poszczególnych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, albo w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie.

Egzamin zawodowy 2022 - PUNKTY

Ile trzeba mieć punktów żeby zdać Egzamin zawodowy? Niezależnie od formuły, aby zdać egzamin zawodowy 2022 należy uzyskać w części pisemnej co najmniej 50 % punktów możliwych do uzyskania - minimum 20 punktów. Natomiast jeśli chodzi o część praktyczną, tutaj aby zdać, uczeń musi zdobyć co najmniej 75 % punktów możliwych do uzyskania.

Sonda
Egzamin Zawodowy 2022 - jak Ci poszło?